(İstanbul AKM)DE “Kore – Türkiye Dostluk Sergisi”…

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nin (İstanbul AKM), Kore – Türkiye diplomatik ilişkilerinin 65. yılı vesilesiyle düzenlediği “Kore – Türkiye Dostluk Sergisi” 2 Ağustos’ta ziyaretçileri ile buluşuyor.


“Kore – Türkiye Dostluk Sergisi”
Sergi

Tarih: 2 – 8 Ağustos 2022
Yer: İstanbul Atatürk Kültür Merkezi, Galeri


Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kore İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye’deki Kore Kültür Merkezi ve Kore – Türkiye Kültürel Değişim Derneği tarafından birlikte düzenlenen sergi, dilsel, kültürel ve mizaç olarak büyük benzerlik taşıyan iki dost ülkenin sanatçılarını bir araya getirecek.

Asya’nın doğu ucundan Koreli sanatçılar, batı ucundan da Türk sanatçılar, Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan tek şehir olan İstanbul’un kültür kurumu AKM’de buluşacak.

Kore’den Eunjoo Song, Jong-kyoung Lee, Daol Bokhee Chung, Choi Hee Kyoo, SeongMin Kim, Mihyeon Yang ve Junseok MO gibi sanatçıların eserlerinin yer alacağı sergide Türkiye’den de Hüsamettin Koçan, Devrim Erbil, Zahit Büyükişliyen, Resul Aytemür, Erol Kılıç, Aydın Ayan, Devabil Kara, Veysel Günay, Ali Candaş ve Gafur Uzuner gibi isimlerin çalışmaları olacak.

8 Ağustos’a kadar sürecek sergi hakkında ayrıntılı bilgi için akmistanbul.gov.tr web sitesi ziyaret edilebilir.