(Zilberman İstanbul)’da Yeni Sergi: “Genç Yeni Farklı 11”

Zilberman İstanbul, bu sene 11. edisyonu gerçekleşen “Genç Yeni Farklı” isimli sergisini, 13 Ağustos’a kadar Mısır Apartmanı’ndaki ana sergi ve proje alanında ziyaretçileri ile buluşturuyor.


“Genç Yeni Farklı 11”
Sergi

Sanatçılar: Betül Aksu, Emin Berk, Ceren Su Çelik, Delâl Eken, Özkan Işık, Murat Kahya, Pınar Köksal, Pınar Marul, Sinan Orakçı, Muaz Özden, Ferhat Tunç, Yaren Yıldız
Tarih:
6 Temmuz 2022 – 13 Ağustos 2022
Yer: Zilberman İstanbul, Mısır Apartmanı, Beyoğlu / İstanbul


Zilberman, ana sergilerinin yanında yürüttüğü projelerinden biri olan “Genç Yeni Farklı”yı açık çağrı yoluyla genç sanatçılara yönelik olarak düzenliyor. Her yıl farklı ve bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilen “Genç Yeni Farklı” başvurularının bu yılki seçimleri, sanat eleştirmeni Kültigin Kağan Akbulut, sanatçı Hera Büyüktaşçıyan, koleksiyoner Melek Gencer, küratör Aslı Seven ve galeriyi temsilen Naz Kocadere tarafından gerçekleştirildi.

“Genç Yeni Farklı 11”de; Betül Aksu, Emin Berk, Ceren Su Çelik, Delâl Eken, Özkan Işık, Murat Kahya, Pınar Köksal, Pınar Marul, Sinan Orakçı, Muaz Özden, Ferhat Tunç ve Yaren Yıldız’ın çalışmaları yer alıyor.

Zilberman tarafından ülke genelinde duyurusu yapılan ve genç sanatçılara destek amaçlı gerçekleştirilen “Genç Yeni Farklı”, her sezonun son sergisi olarak düzenleniyor. Herhangi bir konu veya malzeme kısıtlamasının olmadığı seçki 35 yaş altındaki sanatçıların çalışmalarını kabul ediyor.

Genç sanatçıların desteklenmesi amacıyla maddi bir teşvik desteğinin de yapıldığı sergi “Genç Yeni Farklı 11” hakkında ayrıntılı bilgi için Zilberman İstanbul web sayfası ve Instagram, Facebook sayfaları incelenebilir.