(Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi)’nde “İcra ve Zarafet” Sergisi…

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Derya Yücel küratörlüğünde gerçekleşen “İcra ve Zarafet” sergisini 21 Ağustos’a kadar ağırlıyor. Sergi, 20 güncel sanatçının farklı medyumlardaki üretimleri ile Erimtan Müzesi’nin Roma, Urartu, Hitit ve Bizans dönemlerine ait arkeoloji koleksiyonu arasında bağlamsal bir ilişki kurmayı amaçlıyor.


“İcra ve Zarafet”
Sergi

Küratör: Derya Yücel
Sanatçılar: Alev Ebüzziya Siesbye, Ahmet Doğu İpek, Ayça Telgeren, Azade Köker, Berk Güntürk, Berkay Tuncay, Burçak Bingöl, Deniz Ezgi Sürek, Eda Gecikmez, Elif Uras, Hacer Kıroğlu, Hakan Çınar, Huo Rf, Hüseyin Aksoy, Mert Özgen, Necla Rüzgar, Oddviz, Rasim Aksan, Selçuk Artut, Yasemin Özcan
Tarih: 11 Mart 2022 – 21 Ağustos 2022
Yer: Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Altındağ/ Ankara


“İcra ve Zarafet”, gelenek – güncel, sofistike ve gündelik, bireysel ve kamusal, sanat ve hayat gibi ayrımların ötesinde, düşüncenin ve icranın, sanat ve zanaatin birbirlerine bulaştıkları yaratıcı alanda vuku buluyor. Sanatın zanaat, sanatçının zanaatçı, estetiğin işlev üzerindeki zaferi olarak yazılmış bir sanat tarihinin günümüzdeki anlamını sorgulayan sergi; sanatın toplumsal, politik, estetik ve eleştirel bağlamda çok yönlü düşünsel anlatımı ile ortaya çıkardığı formlar arasındaki yaratıcı ilişkiye odaklanıyor.

“İcra ve Zarafet” sergisi Pazartesi hariç her gün 10.00 – 18.00 saatleri arasında Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde ziyaret edilebilir. Sergi hakkında gelişmelerden haberdar olmak için Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi web sayfası ve Instagram, Facebook, Twitter sayfaları takip edilebilir.