(İBB)’den “Adım Adım Tarihi Yarımada” Gezileri!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Müdürlüğü, “Adım Adım Tarihi Yarımada” projesi kapsamında, İstanbul’un tarihini, zengin envanterini ve geleneksel yaşam kültürünü, İstanbullu gençlerle buluşturuyor.


“Adım Adım Tarihi Yarımada”
Etkinlik

Buluşma Yeri: Cağoğlu Gençlik Ofisi
Katılım:
Ücretsiz, Kayıt Gerekli


Üniversite eğitimi için şehir dışından gelen ya da İstanbul’da ikamet ettiği hâlde şehirle diyalogu sınırlı olan ve henüz İstanbul’u keşfetme imkânı bulamamış 15 – 29 yaş arası gençlere öncelikli hizmet vermeyi hedefleyen proje sürecinde, İstanbul’un tarihsel, kültürel ve sanatsal değerleri sunumlarla da desteklenen tematik alan gezileriyle tanıtılıyor.

“Bir kenti sahiplenmenin ve sevmenin yolu onu tanımaktan geçer” ilkesinden hareketle planlanan Tarihi Yarımada turları, 5 farklı kategori altında 15 farklı rotadan oluşuyor. Alanında uzman sanat tarihçisi ve rehberlerin eşliğinde, birbirinden farklı tematik başlıklar altında şehrin kültürel odakları, müzeleri, anıt eserleri, meydanları, seyir terasları ve önemli arterleri 25 – 30 kişilik gruplara, yıl boyu sürmesi planlanan gezilerle sunulacak.

Proje kapsamında yapılacak turlar şu kategorilerden oluşmaktadır:

  • Kültür Tarihi Gezileri
  • Mimarlık Tarihi Gezileri
  • Monografik Semt Gezileri
  • Arkeolojik Alan Gezileri
  • Müze Gezileri

Etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi için İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü web sayfası ziyaret edilebilir.

Gezi takvimi için: https://genclikspor.ibb.istanbul