(Seramiksan)’dan Yeni Banyo Koleksiyonları: “Stella” ve “Livello”

Seramiksan, 29 Haziran Dünya Endüstriyel Tasarım Günü kapsamında, Endüstriyel Tasarımcı Bilge Nur Saltık iş birliğiyle banyolar için geliştirdikleri “Stella” ve “Livello” koleksiyonlarını tanıttı.

Ev dekorasyonundaki işlevselliği vitrifiye ürünlere taşıyan Seramiksan‘ın yeni koleksiyon serisi, mekânların doğru kullanılmasına olanak tanırken, estetik bütünselliğe de dikkat çekiyor. Lavabo kenarındaki alanları artırmaya odaklanan “Livello” serisi, oval ve silindirik olmak üzere üst üste iki katmanıyla kullanım alanını genişletiyor. Lavaboda depolamayı da mümkün kılan “Livello”, ürünlerin lavabonun etrafını kirletmeden kullanılmasını kolaylaştırıyor. Tasarım serilerinin bir diğeri olan “Stella” serisi ise geometrik formları kullanım alanlarına taşıyor. Oval ve silindirik tasarımlarıyla yine iki tezgah üstü lavabodan oluşan “Stella” serisi, estetik görünümüyle banyolara tasarım bütünlüğü sunuyor.

Amerika’daki LTU Üniversitesi’nde Asistan Profesör ve Endüstriyel Tasarım Direktörü olarak görev yapan Bilge Nur Saltık da yeni koleksiyonların tasarım konseptini şu sözlerle tanımlıyor:

“Objelerin ardındaki hikayeler beni hep meraklandırıyor. Değişik kültürlerden ve insan davranışlarından ilham alıyorum. Bu yüzden tasarımlarımda zanaat yöntemleri ve deneysel üretim tekniklerini çağdaş objelerle sentezliyorum. Günlük hayatımızda en çok vakit geçirdiğimiz alanlardaki zamanımızı keyifli hale getirecek tasarımlar yapıyorum. Özellikle günün yorgunluğunu geride bıraktığımız banyolar için Seramiksan iş birliği ile tasarladığım Stella ve Livello serileriyle banyoları konforlu ve işlevsel mekanlara dönüştürüyoruz.”

Ayrıntılı bilgi için: www.seramiksan.com.tr