(Bi’Boya)’dan Ferah Mekânlar İçin: “Fresh Comfort”

Bi Boya, Yosun

Kalekim’in hayata geçirdiği markası Bi’Boya, yeni ürünü “Fresh Comfort” ile iç ortamların hava kalitesini artırmaya katkı sağlıyor.

Bi’Boya’nın özel formülle geliştirilen ödüllü boyası “Fresh Comfort”; iç mekânlarda farklı kaynaklardan salımlanan ve insan sağlığını olumsuz etkileyen formaldehiti bünyesinde hapsederek zararsız su buharına dönüştürüyor ve böylece iç ortam hava kalitesinin artırıyor.

Binlerce renk alternatifini farklı zevk ve ihtiyaçlara göre geliştiren Bi’Boya’nın, amonyak ve APEO içermeyen, formaldehit giderici su bazlı yeni iç cephe boyası “Fresh Comfort”, ultra düşük uçucu organik kimyasal bileşikli (VOC) özel içeriği ile insan ve çevre sağlığına dost, LEED sertifikasyonuna uygun bir boya. Fransız VOC regülasyonuna göre A+ olarak tescilli olan “Fresh Comfort”, aynı zamanda Indoor Air Comfort ve Indoor Air Gold ile de uyumlu.

24 saat sonunda yüzde 87 oranında formaldehit giderimi sağlayan “Fresh Comfort”, kokusuz ve yüksek örtücülük özelliklerinin yanında, rulo izi bırakmayan doğal ipek mat görünümü ile silme işlerimde de kolaylık yaratıyor. İçeride oluşan nemi dışarıya atma kabiliyetiyle binaların nefes almasını sağlayan “Fresh Comfort”; iç cephede uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva, beton, çimento levha, alçı panel gibi mineral yeni yüzeyler, eski boyalı yüzeyler ve macun üzerinde gerçekleşebilen kullanımı ile dikkat çekiyor.

“Fresh Comfort”, 2021 yılında Türkiye’nin ilk ve tek malzeme kataloğu olan Yapı Kataloğu çatısı altında, 26. kez hayat bulan “Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri”nde, “Fikir” kategorisinde aldığı “Tüzel Fikir Ödülü” ile öne çıkıyor.

Ürün hakkında ayrıntılı bilgi için: www.biboya.com.tr