(İTÜ) “Vizyoner Tasarım ve Mimarlık” Doktora Dersi Semineri SALT Galata’da!

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimari Tasarım Doktora Programı, 2021-2022 Bahar Yarıyılı’nda Prof. Dr. Ayşe Şentürer tarafından verilen “Vizyoner Tasarım ve Mimarlık” doktora dersinin dönem sonu bildiri sunuşlarını herkesin katılımına açık bir seminerde gerçekleştirecek.


“Vizyoner Tasarım ve Mimarlık”
Seminer

Sunuş: Elif Öz Yılmaz, Melahat Kaya, Melike Nur Şahin, İdil Akkuzu, Nergis Menemenli Gökçen, İkbal Eren, Nazlı Balkaya, İmge Yılmaz, Burçe Karadağ
Tarih: 21 Haziran 2022 Salı
Saat: 10.30-13.30
Yer: SALT Galata, İstanbul


Seminer, geçmiş-bugün-gelecek sarmalında “vizyoner” olarak kabul edilen düşünsel, yaşamsal ve mekânsal pratikleri “tasarım” ve “mimarlık” odaklı olarak incelemek, bu pratiklerin ardındaki (toplumsal, politik, düşünsel, sanatsal, teknolojik, ekolojik) itkileri görmeye ve göstermeye çalışmak, bu pratikler ve etkilerini, özellikle “eleştirel-yaratıcı” pozisyonlarla ilişkisi içinde tartışmak ve “vizyoner” oluşa dair spekülasyonlar yapmak, öneriler geliştirmeyi amaçlıyor. “Vizyoner Tasarım ve Mimarlık” semineri, 21 Haziran Salı günü saat 10.30-13.30 arasında SALT Galata’da düzenlenecek.