(Braas Çatı Sistemleri)’nden “Divoroll Clima Plus 2S” ile Çatılara Enerji Tasarrufu…

Divoroll Clima Plus 2S

Braas, “Divoroll Clima Plus 2S”, yüksek su geçirmezlik performansı, nefes alan ve enerji tasarrufu sağlayan yapısı ile çatıları koruyor. Ürünün 2S modeli, bini yerlerinde iki katmanlı yapışma olanağı sağlıyor. Böylece enerji verimliliği açısından önemli bir kriter olan bini yerlerindeki hava geçirimsizliği güvenli bir şekilde elde ediliyor.

“Divoroll Clima Plus 2S”, yeni çatıların yanı sıra, enerji verimliliği artırılmak istenen çatı yenileme işlerinde de önemli bir çözüm olarak öne çıkıyor. Ürünün reflektif özelliği sayesinde güneşten gelen ısı yansıtılarak, çatı katı ortam sıcaklığında Türkiye iklim koşullarına göre 4,6 C dereceye varan düşüşler sağlanabiliyor. Böylece yazın soğutma masrafları azaltılarak enerji tasarrufu elde edilebiliyor.

“Divoroll Clima Plus 2S” ile hem çatıların enerji performansını artırmak hem de enerji tüketiminin azaltılmasına ve çevrenin korunmasına yardımcı oluyor. Braas‘ın çatıların enerji performansını artırmaya yönelik olarak geliştirdiği su yalıtım çözümü “Divoroll Clima Plus 2S”, optimum gözenek boyutu sayesinde nefes alma özelliğine de sahip. Böylece çatı katmanları arasında yoğuşma nedeniyle ortaya çıkabilecek nemin azaltılmasına, nem ve küflenmeden dolayı çatı konstrüksiyonundaki olası yapısal bozuklukların önlenmesine de yardımcı oluyor.

Braas Çatı Sistemleri’nin son teknolojiyle ürettiği “Divoroll Clima Plus 2S”, pürüzsüz ve okside olmayan metal kaplı ısıyı yansıtan reflektif bir üst yüzeye sahip. Ayrıca kendinden yapışkanlı ikili bini yeri ile tam hava geçirimsizliği sağlayarak enerji verimliliğini yükseltiyor. Aynı anda birçok işlev gören bir çözüm olan “Divoroll Clima Plus 2S”, yeni çatılarda olduğu kadar, özellikle çatı yapısının komple değişim imkânı olmadığı çatı yenileme işlerinde de öne çıkıyor.

“Braas Divoroll Clima Plus 2S”,

  • Yapıların çatı katı yaşam alanlarında, yaz mevsiminde 4,6 C dereceye varan sıcaklık düşüşleri sağlayabilir (Türkiye’nin farklı iklim bölgeleri göz önüne alınarak yapılan hesaplamalara göre),
  • Enerji performansını artırdığı için çevre dostudur,
  • Kendinden yapışkanlı şeritler, hava geçirimsizliği sağlamaya yardımcı olarak çatıların enerji verimliliğini artırır.

Ayrıntılı bilgi için: www.bmigroup.com/tr


Braas Çatı Sistemleri
Braas Monier ve Icopal’in birle
şiminden doğan BMI  Group, Avrupa’nın en büyük eğimli ve teras çatı çözümleri üreticisidir. Avrupa’nın yanı sıra  Asya ve Afrika’da da faaliyet gösteren BMI Group, Kuzey Amerika’daki lider çatı ve su  yalıtımları üreticisi GAF gibi, bir Standard Industries kuruluşudur ve birlikte dünyanın en büyük çatı ve su yalıtımı operasyonunu oluştururlar.

BMI Group, Türkiye’de konusunda lider Braas markası ile 1998’den beri faaliyet göstermekte  olup, 36.000 m2 alan üzerinde yılda 1,8 milyon m2 kapasiteli Braas Çatı Sistemleri üretim tesisine sahiptir. BMI, Türkiye’de Braas Çatı Sistemleri, EverGuard TPO ve Icopal markaları ile eğimli ve teras çatılara yönelik ürünleriyle hizmet vermektedir.