(Versus Art Project)’in “Bugünkü Program” Sergisi 30 Haziran’a Kadar Uzatıldı!

Can Aytekin, Bugünkü Program, 2022, Fotoğraf Kayhan Kaygusuz

Can Aytekin’in Versus Art Project’te ziyarete açılan “Bugünkü Program” isimli sergisi, 30 Haziran Perşembe gününe dek uzatıldı. Sergi kapsamında Can Aytekin ve Ezgi Bakçay, ilham noktasını Yeşilçam’dan, afişlerden, sinema fenerlerinden alan sergi için 11 Haziran Cumartesi günü konuşma gerçekleştirecek.


“Bugünkü Program”
Sanatçı Konuşması

Konuşmacılar: Can Aytekin, Ezgi Bakçay
Tarih: 11 Haziran 2022 Cumartesi | Saat: 14.00
Yer: Versus Art Project, Hanif Han, Beyoğlu / İstanbul


Üç yıl önce Arial Sanat’ta açtığı sergisinde “Bugünkü Program” isimli serginin fragmanına yer veren Can Aytekin, serginin odağına Yeşilçam sokaklarını yerleştiriyor. Galeri mekânının bulunduğu Hanif Han ve konumlandığı sokak Yeşilçam için de önemli bir buluşma ve üretim noktası olarak sanatçının çalışmalarına yansıyor.

Galerinin cumbasından görülen Hürrem Erman, Ayhan Işık, Fatma Girik afişleri, çevredeki Sadri Alışık, Ayhan Işık, Fuat Özkınay Sokakları, müzeye dönüşen Atlas Pasajı, yıkılan küçük sinemalar, Yeşilçam kafeleri, galeri mekânının eskiden sinema afiş ve tasarım merkezi olarak kullanılması hafıza ve mekân arasındaki diyaloğu sergiye aktarıyor.

“Bugünkü Program” Salı – Cumartesi günleri saat 10.00 ile 18.00 arası Versus Art Project‘te görülebilir. Ayrıntılı bilgi için web sayfası ziyaret edilebilir.

Sergi hakkında bi_özet‘in önceden yer verdiği ilgili haberi incelemek için:

(Versus Art Project)’te Yeni Sergi: “Bugünkü Program”