(GF Hakan Plastik)’ten “Dünya Çevre Günü” Açıklaması…

GF Hakan Plastik 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle bir açıklama yayınladı. Açıklamada, 2022 teması “Sadece Bir Dünya” üzerinde sürdürülebilir, doğayla uyumlu bir yaşam için herkesin çaba sarf etmesinin önemine dikkat çekti.

Bünyesinde bulunduğu Georg Fischer Piping Systems’ın (Boru Sistemleri) belirlediği “Küresel İlkeler” çerçevesinde çalışmalarına yön veren GF Hakan Plastik, dünyayı korumak ve geleceğe taşımak için kolektif bir çabanın gerekliliğine değindi.

GF Hakan Plastik, “5 Haziran Dünya Çevre Günü” için şu açıklamalarda bulundu:

“Dünyanın lider boru sistemleri üreticisi olan GF Piping Systems, 1997 yılından bu yana sürdürülebilirlik konusunda kararlı şekilde yol alıyor. Küresel bir firma olarak bulunduğu 34 ülkede de bu kararlı tutumunu sürdürüyor. GF Hakan Plastik olarak biz de hem bünyesinde bulunduğumuz GF’in sürdürülebilirlik kültürü, hem de kendi değerlerimizle yaşadığımız gezegenin korunmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Son yıllarda etkisini çok daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma, yangınlar, taşkınlar, yıkımlar, salgınlar, çatışmalar, göçler, vb. doğayla uyumlu sürdürülebilir bir yaşamın gerekliliğini ortaya koyuyor. Bunun gerçekleşmesi için hükümetlerin alacağı kararlar, STK’ların yürüttüğü ve yürüteceği çalışmalar, kurum/kuruluşların yapacağı girişimler, bireysel yapılabilecek eylemler, vb. kolektif bir çabanın yürütülmesi ile mümkün olacaktır.

Kaynaklarımız sonsuz değil. Her yıl, dünyanın bize sunduğu bir yıllık doğal kaynaklarımızı daha hızlı tüketip, limit aşımı yapıyoruz. Limitlerimizi belirleyip ona göre planlı bir şekilde hareket etmemiz gerekiyor. GF’in 2021 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nda gördüğümüz sosyal ve çevresel faydaları olan ürünlerdeki artışın %60‘a yükselmesi bizim için önemli bir veri. Çünkü içme suyunun binalara güvenli ve hijyenik bir şekilde; gazın, insana ve çevreye zarar vermeden güvenli ve sızıntısız olarak taşınması bizim ana konumuz. Bunları sağlamak için geliştirdiğimiz ürün ve hizmetleri enerji verimli ve karbon ayak izini azaltacak; müşterilerimize de bu konuda destek olacak şekilde planlıyoruz. Bu sonuç, bize doğru yolda olduğumuzu ispatlıyor.

Yine GF Hakan Plastik olarak ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ni tesislerimizde uygulayarak; proseslerimizi, ürünlerimizi, iş modellerimizi geleceğe ve yeni nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma hedefiyle ‘her gün daha iyiye’ mottosuyla geliştiriyoruz (…)