(Den Art)’ın “Flanör” Sergisi İçin SON GÜNLER!

Den Art, “Flanör” isimli karma sergiye, 4 Haziran Cumartesi gününe kadar ev sahipliği yapıyor. Sergide Ali Yerli, Kemal Kahveci, Şerwan ve Kahraman’ın çalışmaları yer alıyor.


“Flanör”
Sergi

Sanatçılar: Ali Yerli, Kemal Kahveci, Kahraman, Şerwan
Tarih: 13 Mayıs 2022 Cuma – 4 Haziran 2022 Cumartesi
Yer: Den Art, Antalya


“Flanör” sergi tanıtım metninde şöyle ifade ediliyor:

“Flanör; kapitalizm ve modernizm dünyasında kendini anlamlandırmakla uğraşan, kenti gezen ama kentlilerden uzak duran ve bu çelişkiden beslenen kişidir. Walter Benjamin’in tanımıyla flanör kalabalıkların içinde gezer ve aynı zamanda onlara sırtını dönebilir; çünkü flanör bir yandan da bireyci bir yapıyada sahiptir ve kendi iç dünyasını inşa eder. Bu anlamda modernitenin ve sistemin bireysel etkilerini yaşamak istemez ve ona karşı mesafeli durur. Yinede kendini anlamlandırmak için gittiği adres yine modernite ve sistemin ta kendisidir.

Her şeyden önce kendimizi, bulunduğumuz toplumda tedirgin hissedenleriz. Sokaklarda insanların hayatlarına dokunarak onları gözlemleyerek geçirdiğimiz zamanların yansımalarını inşa etmekteyiz. Farklı üretim pratiklerine sahip olup, ortak nokta olarak sokaklarda bunu gözlemleyerek karşınızdayız. Bizi ortak bir alanda birleştiren kavram ise bu flanör olma halidir.

Bizler kalabalığın içindeki yalnızlarız ve karşınızdayız… “

Ayrıntılı bilgi için: www.denart.org