(Ferda Art Platform)’da Yeni Sergi: “Etiketsiz”

Sinem Sezgin Bozkurt’un ‘‘Etiketsiz’’ isimli ilk kişisel sergisi 3 Haziran Cuma gününden itibaren Ferda Art Platform Proje Alanı’nda ziyarete açılıyor.


‘‘Etiketsiz’’
Sergi

Sanatçı: Sinem Sezgin Bozkurt
Tarih: 3 Haziran 2022 Cuma – 30 Haziran 2022 Perşembe
Yer: Ferda Art Platform Proje Alanı, İstanbul


Sanatçı çalışmalarında bireylerin modern kültüre ait davranış kalıpları ve sosyal şablonlar karşısındaki tanımları, tutumları ve psikolojileri ile ilgilenmektedir. Kolaja benzer, parçaları bir araya getirerek oluşturduğu hibrit portrelerinde, sanat tarihi referansları, dijital kaynaklar ve kişisel görsellerden yararlanmaktadır. Tasarımlarında kullandığı parçaları bir araya getirirken, renksel ve estetik bir bütünlük ve denge neticesine ulaşmayı amaçlar.
Toplumda deneyimlediği zıtlıklar ve absürtlükler, sanatçının güzel ve grotesk olanı birleştirdiği görsel dili keşfetmesine neden olmuştur.

Sinem Sezgin Bozkurt’un tuval üzerine yağlıboya ve akrilik ile çalıştığı eserlerin bir seçkisinden oluşan “Etiketsiz” Ferda Art Platform Proje Alanı’nda 30 Haziran Perşembe gününe kadar ziyaret edilebilir. Sergi hakkında ayrıntılı bilgi için web sayfası incelenebilir.


Sinem Sezgin Bozkurt
Sinem Sezgin Bozkurt, İstanbul’da yaşamakta ve çalışmalarını sürdürmektedir.
Florence Academy of Art, New York Academy of Art ve Parsons New School’da çizim, resim ve sanat eğitimleri almıştır.