(Knauf)’tan Islak ve Nemli Alanlar İçin Çözümler…

Fonksiyonel ve estetik çözümler sunan Knauf’un ıslak hacim çözümleri; AQUAPANEL®, Alçıpan® WRFR, Alçıpan® WR, Mouldboard Alçıpan® MWR, Mouldboard Alçıpan® MWFR yüzde 100 su dayanımıyla küf ve mantar oluşumunu engelliyor, kolay uygulanabilirliğiyle ıslak alanlarda sınırsız tasarımların önünü açıyor.   

Knauf’un yenilikçi üretim teknolojisiyle tamamen inorganik bileşenlerden ürettiği AQUAPANEL®, iç ya da dış mekân fark etmeksizin ıslak hacim uygulamaları için ideal bir yapı malzemesi olarak öne çıkıyor. Çimento bazlı, mineral agregalardan oluşan bir çekirdeğe sahip, her iki yüzü cam elyaf file kaplı AQUAPANEL® suya yüzde 100 dayanım sağlarken nemli ve ıslak alanlarda küf ve mantar oluşturmuyor.

15 metreye kadar kesintisiz yüzeylere imkân tanıyan AQUAPANEL® 120 kg/m2’ye kadar üzerinde yük taşıyabilme özelliğiyle seramik altı uygulamalarda da kullanılıyor. Özel bir alet gerektirmeksizin maket bıçağıyla kolayca kesilebilen panel, 1 metre yarıçapına kadar bükülebiliyor. Isı yalıtımı malzemesi ile kullanıldığında yapıların sürdürülebilirliğine de katkı sağlıyor.

Su iticilik özelliği kazandırılmış, düzgün yüzeyli Suya ve Yangına Dayanıklı Alçıpan® WRFR, 12,5 mm, 15mm, 18mm olarak temin edilebiliyor. Fayans ve seramik uygulanabilir yapısı, yapı sektörünün ihtiyacı olan bir sorunu ortadan kaldırırken pürüzsüz yapısı yapım maliyetlerini de minimuma indiriyor. Islak hacim ve nemli ortamda sorunsuz bir kullanım sunan Suya Dayanıklı Alçıpan® WR, su iticiliği, düzgün yüzeyli yapısı ve hafifliğiyle öne çıkıyor. Hafifliğiyle asma tavan, bölme duvar, duvar giydirme, kuru sıva duvar kaplama gibi tüm alanlara çözüm oluyor. Seramik ve fayans altı uygulamalara imkan tanıyan panel, farklı kalınlıkta temin edilebilmesiyle de yapıların özgün ihtiyaçlarına cevap verebiliyor.

Islak hacim ve nemli ortamlarda kullanılabilen, su iticilik özelliği kazandırılmış, Mouldboard Küfe ve Suya Dayanıklı Alçıpan® (MWR), yapılarda insan sağlığına öncelik verenlerin tercihi oluyor. Küf önleyici ve küfe karşı direnç sağlayan panel, kolay uygulanabilirliğiyle zaman ve maliyetlerde de tasarrufun önünü açıyor. Düzgün yüzeyiyle yüksek kalitede tasarımların ihtiyacını karşılıyor.

Knauf’un en geniş performans çözümleri arasında yer alan ıslak hacim ve nemli ortamlarda kullanılabilen Mouldboard Küfe, Suya ve Yangına Dayanıklı Alçıpan® (MWFR) ise, yangına dayanımıyla dikkat çekiyor. Kolay ve uygun maliyetli montaj, kolay taşıma gibi birçok avantajı bulunan panel, fayans ve seramik gibi yüzey kaplamalarına imkân veriyor, yapıların güvenliğini artırıyor.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.knauf.com.tr/tr/