Dijital Sanat ve NFT Sergisi:ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022” (goodspaces)da!

Sanat, teknoloji ve sürdürülebilirlik dönüşümünü her ayrıntısıyla odağına alan ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022, iki farklı sergi ile 13-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Zirvede konusunda uzman konuşmacıların yer alacağı paneller, sanal ve artırılmış gerçeklik deneyimleri, NFT sergi, “Digital Art Party”, dijital sanatı ve müziği bir araya getirecek konserler ve özel söyleşiler de yer alacak.


“ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022”
Etkinlik

Küratör: Zeynep Arınç
Sanatçılar: Can Büyükberber, Hakan Yılmaz, Emre Yusufi, Ecem Dilan Köse, Beryl Bilici, Mehmet Geren, Bager Kaya, Kutay Can Doğan, İdil Dursun, Gözde Mutluer, Befe, Ece Özcan, İlayda Kırkın, Selay Karasu
Tarih: 13 Mayıs 2022 Cuma – 15 Mayıs 2022 Pazar
Saat: 10.00 – 18.00
Yer: goodspaces Exbition Hall, 42 Maslak, Sarıyer / İstanbul


Yükseköğrenimini NABA Nuova Accademia di Belle Arti Milano’da Görsel Sanatlar ve Küratörlük dalında yapan, yurt içinde ve yurt dışında çeşitli projelerde ve organizasyonlarda yer alan Zeynep Arınç küratörlüğünde goodspaces Exbition Hall’de gerçekleşecek dijital sanat sergisi; Can Büyükberber, Hakan Yılmaz, Emre Yusufi, Ecem Dilan Köse, Beryl Bilici, Mehmet Geren, Bager Kaya, Kutay Can Doğan, İdil Dursun, Gözde Mutluer, Befe, Ece Özcan, İlayda Kırkın ve Selay Karasu’nun eserlerini sanatseverlerle buluşturacak. Artopol Art Gallery’de ise Türkiye’nin ilk NFT Marketplace’ı Babylons.io sanatçılarının NFT’lerinin sergileneceği multidisipliner bir sergi izleyicilerle buluşacak.

42 Maslak içerisinde yer alan Yiğit Yazıcı 42 Maslak Atelier ve Luca Fine Art’ta da ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek özel sergiler gerçekleşecek. Sergilerin yanı sıra Artopol Art Gallery‘de “Artopol Art Talks”, Yiğit Yazıcı 42 Maslak Atelier’de ise “Artist Talk & Blue Light” sohbetleri çeşitli isimlerle sanatseverler bir araya gelecek.

14-15 Mayıs tarihlerinde 42 Maslak içerisinde yer alan Atölye Mayacan’da gerçekleşecek dijital sanat workshop’ları ile çocuklar kendi avatarlarını oluşturabilecek. Adel Kalemcilik, hem büyüklere hem de çocuklara özel deneyim alanlarıyla “ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022”deki yerini alacak.

Borusan Otomotiv, İş Sanat, d.ream, Özyeğin Üniversitesi’nin co-sponsor olduğu “ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022”nin diğer sponsorları ve destekçileri arasında; Pernod Ricard Türkiye, Fuudy, 42 Maslak, Microsoft Türkiye, ESA Espor Arena, Webrazzi, Onedio, Artful Living, Aposto!, #tarih’te bugün, Adel Kalemcilik, NFT Kafası, Babylons.io, dba, Koton, Sephora, Nude, McDonald’s, Her Yerde Co., Kiss FM, Next Akademi, Artopol Art Gallery, Türk Lezzet Müzesi, A46 Organizasyon, Effect BCW ve Aksa Jeneratör yer alıyor.

Zirve kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerin biletleri Biletix‘ten alınabilir. Program hakkında detaylı bilgi için web sayfası ziyaret edilebilir.