(GROHE) WorldSkills’in Yeni Global Ortağı Oldu!

GROHE, dikkatleri nitelikli kişilerin üzerine çekmeyi ve bu kişilerin bilinirliğini arttırmayı hedefleyen WorldSkills International global platformuna katılarak platformun en yeni Global Ortağı oldu. Tesisat ve Isıtma yetenek yarışmasını ilk olarak WorldSkills Kazan 2019’da destekleyen GROHE, bu kez de GROHE WorldSkills Şanghay 2022’ye desteğini Global Sektör Ortağı olarak verecek. 

Yeni ortaklık, GROHE‘nin sıhhi tesisat sektöründeki nitelikli tesisatçı sıkıntısını gidermeye yönelik çalışmalarının bir parçasını oluşturuyor. “GROHE Tesisatçı Mesleki Eğitim ve Öğretim” (GIVE) Programı, 40’ı aşkın kurum ile iş birliği içinde EMENA bölgesi genelinde tesisatçılık eğitimi sunuyor. GROHE, eğitim tesislerinin iyileştirilmesine yardımcı olmak amacıyla öğrencilerin markanın geniş uzmanlığından faydalanabildiği, tam fonksiyonel bir eğitim ortamı kuruyor. GIVE, modern ekipman, eğitim malzemesi ve sektörde yeni standartları belirleyen yazılı sınav ile tek tip bir yaklaşım oluşturmalarında okullara destek veriyor. Öğrenciler, GROHE eğitimlerini tamamladıktan sonra da işe yerleştirme, hatta GROHE’nin sektör ortaklarından birinde iş deneyimi programına katılmak için de destek alabilecek.

GROHE, dikkatleri dünyanın dört bir yanındaki genç nitelikli profesyonellerin üzerine çekmek üzere, sektör, eğitim ve kamu ortaklarından oluşan global beceriler toplumuna katılıyor diye belirten WorldSkills International CEO’su David Hoey, “Böylece, gençlerin yeteneklerinin, statüsünün ve ekonomik beklentilerinin güçlendirilmesine destek vermiş oluyorsunuz. Siz Global Ortaklarımız ile birlikte, beceriler yoluyla daha kapsayıcı, sürdürülebilir ve yenilikçi bir gelecek yaratıyoruz” diye sözlerini sürdürdü. LIXIL EMENA Lideri Jonas Brennwald ise ortaklık için “WorldSkills ile iş birliğimizi güçlendirmekten mutluluk duyuyoruz. Profesyonel beceriler, sıhhi tesisat sektörü açısından kritik önemde. Birlikte, nitelikli profesyonellerin gerek bugünü gerekse hepimizin mümkün hale getirmek için uğraştığı daha sürdürülebilir geleceği nasıl etkileyebileceklerini gözler önüne serebiliriz” dedi.

Güven oluşturan, toplumlara güç veren ve ekonomilerin güçlendirilmesine yardımcı olan WorldSkills, yarışmalar ve tanıtımlar yoluyla ilham verdiği gençlerde beceriler elde etmeyi sunuyor. Ayrıca, global eğitim standartları, karşılaştırma sistemleri ve sektör katılımının iyileştirilmesi yoluyla beceriler geliştirmelerine yardımcı oluyor. İş birliği ve araştırma yoluyla sektörü, kamuyu ve eğitimcileri etkiliyor, herkese yönelik bir global beceri platformu inşa ediyor.

WorldSkills hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sayfası ziyaret edilebilir. GROHE X dijital deneyim merkezini \bağlantı adresini ziyaret ederek, GIVE programı hakkında bilgi sahibi olunabilir.