(Dahua Technology)’den Konut Yangınlarına Karşı “HY-SA20A” Duman Dedektörü

Dâhili pili ile tek ünite içerisinde duman tespiti ve alarm işlevlerini birleştiren Dahua “HY-SA20A” bağımsız duman dedektörü, gelişmiş algılama teknolojisi sayesinde erkenden ve yüksek doğrulukta uyarı vererek yangın hasarlarını ve can kayıplarını önlemeye yardımcı oluyor.

Dahua “HY-SA20A” bölünmüş spektrumlu odacık tasarımıyla duman ile toz veya buhar arasında ayrım yaparak yanlış alarmları önlüyor. Cihazın her 9 saniyede bir ölçüm yapan gelişmiş elektronik sensörünün yüksek hassasiyeti sayesinde kullanıcılar alarmı duyduklarında gerçekten bir tehlike olduğuna emin oluyor. Bu da acil durumlarda tepki süresini kısaltıyor.

“HY-SA20A” duman dedektörü 85dB düzeyindeki sesli alarmı ile evin her yerinden duyulabilecek güçlü bir uyarı verebiliyor. Bu sayede kullanıcılar gece uyurken veya oturma odasında TV izlerken bile tehlike uyarısını duyabiliyor. Kurulum kolaylığı ile dikkat çeken ürünün dâhili pili, tek şarjla 10 yıl boyunca çalışabiliyor. Pil azaldığında ise ürünün üzerindeki uyarı ışığı yanarak kullanıcıya haber veriyor. Ürün, uzun pil ömrü ve herhangi bir ayar gerektirmemesi sayesinde bakıma veya müdahaleye ihtiyaç duymadan uzun yıllar çalışabiliyor.

Oturma ve yatak odaları, koridorlar ve bodrumlar gibi alanlarda kullanıma uygun olan cihaz; müstakil evler, daireler ve yurtlar gibi konut alanları için üst düzeyde koruma sağlıyor.

Dahua “HY-SA20A” duman dedektörü cihazı ve diğer Dahua çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için web sayfası ziyaret edilebilir.


Dahua 
Zhejiang Dahua Technology Co., Ltd. (Dahua Technology) dünya lideri bir video merkezli IoT çözümleri ve hizmetleri sağlayıcısıdır. Dahua Technology, teknolojik yeniliklere dayalı olarak şehir operasyonları, kurumsal yönetim ve son kullanıcılar için değer yaratan uçtan uca güvenlik çözümleri, sistemleri ve hizmetleri sunmaktadır.

Yarısından fazlası AR-GE alanında görev alan 16,000’den fazla çalışanı ile Dahua, 180 farklı ülke ve bölgede hizmet vermektedir. 2002 yılında kendi kaynaklarıyla dünyanın ilk 8 kanal entegre DVR cihazını geliştiren Dahua, o tarihten beri kendini yeni teknolojiler geliştirmeye adamıştır. Bu doğrultuda AR-GE yatırımlarını sürekli olarak artıran Dahua, yıllık satış gelirlerinin %10’unu AR-GE çalışmaları için ayırmaktadır.

Şirket, video IoT teknolojileri çerçevesinde ortaya çıkan fırsatları keşfetmeye devam etmekte ve hâlihazırda güvenlik taraması, yapay görme, video konferans sistemleri, profesyonel insansız hava araçları, akıllı yangın güvenliği sistemleri, otomobil teknolojileri, akıllı depolama, robotik gibi alanlarda yerleşik faaliyetleri bulunmaktadır.