(VitrA)’nın “Liquid” Koleksiyonuna iF’ten Altın Ödül!

VitrA Liquid Koleksiyonu

Tasarım ikonu Tom Dixon’ın VitrA iş birliğiyle geliştirdiği koleksiyona, Wallpaper* ve Red Dot’ın ardından şimdi de iF’ten çifte ödül geldi. 57 ülkeden yapılan 11 bin başvuru arasından yalnızca 73’ünün layık görüldüğü altın ödüllerin biri de “Liquid”e verildi.

Londra Tasarım Madalyası sahibi Tom Dixon’ın VitrA iş birliğiyle geliştirdiği “Liquid” Koleksiyonu’na ilk ödül, yılın başında ünlü Wallpaper* dergisinden geldi. VitrA’nın en yeni koleksiyonundaki karolar, geçtiğimiz günlerde de Red Dot: Product Design 2022 kapsamında ödül almaya hak kazandı. “Liquid” bu kez de tüm dünyada sıra dışı tasarımların simgesi kabul edilen iF’ten çifte ödül aldı. 23 ülkeden 75 uzmanın yer aldığı jüri, koleksiyondaki karoları iF Design Award 2022’nin “Tekstil/Duvar/Zemin” kategorisinde ödüle layık gördü. “Liquid”in banyo ürünleri ise 57 ülkeden yapılan 11 bin başvuru arasından yalnızca 73’üne verilen altın ödüllerden birinin sahibi oldu. VitrA 2018 yılında da seramik serisi “Stix” ile iF’in altın ödülünü almaya hak kazanmıştı.

Tüm dünyadan kullanıcıların ihtiyaç ve zevklerine uygun banyo deneyimi geliştirmek üzere 2000’lerden başlayarak ünlü tasarımcılarla iş birliği yapan VitrAElle Decor dergisi tarafından İngiltere’de “Yılın Tasarımcısı” seçilen Tom Dixon ile “Liquid” koleksiyonuna imza attı. İngiltere Kraliçesi tarafından verilen Britanya İmparatorluk Nişanı’na (OBE) sahip Dixon’ın tasarladığı koleksiyonun Avrupa lansmanı Londra’da yapıldı. Kısa bir süre sonra Türkiye’de de tanıtılacak “Liquid” koleksiyonunda, seramik sağlık gereçlerinin yanı sıra, banyo mobilyası, aksesuar ve duvar karoları da yer alıyor.

VitrA, banyo tasarımında estetiğin yanı sıra insan sağlığı, hijyen, ergonomi, güvenlik, yüksek performans ve kaliteyi bütüncül bir yaklaşımla ele alıyor. Dünyaca ünlü tasarımcılar ve tasarım ofisleriyle iş birliği yapan VitrA bugüne kadar tasarım, inovasyon ve üretim yetkinliklerini Tom Dixon, Arik Levy, Claudio Bellini, Terri Pecora, Sebastian Conran, Christophe Pillet, Matteo Thun ve Ross Lovegrove gibi tasarımcıların uzmanlıklarıyla buluşturdu.

Koleksiyon hakkında ayrıntılı bilgi için web sayfası ziyaret edilebilir. VitrA‘nın “Liquid” koleksiyonuna verilen ödüller hakkında bilgi almak için bi_özet‘in ilgili haberleri incelenebilir:

(VitrA)’nın “Liquid” Koleksiyonuna Red Dot Ödülü!

(VitrA)’nın “Liquid” Koleksiyonuna Wallpaper* Dergisinden Tasarım Ödülü!