Uluslararası Tasarım Öğrencileri Buluşması “MEDS Cierzo 2022” için Son Başvuru 17 Nisan!

Kâr amacı gütmeyen, öğrenciler ve genç profesyonellerin düzenlediği uluslararası Meeting of Design Students (MEDS) buluşması 2022 yılında Zaragoza’da gerçekleşiyor. Katılımcılar için yayınlanan açık çağrıya başvuru için son tarih 17 Nisan.


“MEDS Cierzo 2022”
Öğrenci Buluşması, Atölye Çalışması

Son Başvuru Tarihi: 17 Nisan 2022 Pazar
Etkinlik Tarihi:
30 Temmuz 2022 Cumartesi- 14 Ağustos 2022 Pazar
Yer: Salvador Allende Kent Merkezi, Las Fuentes, Zaragoza/ İspanya


Uluslararası tasarım öğrencileri buluşması MEDS, etkinlikleriyle tasarımın hem toplum üzerindeki olumlu rolünü hem de disiplinlerarası tasarımda sınır ötesi iş birliğini teşvik etmeyi amaçlıyor; tasarımcıların sosyalleşebileceği ve profesyonel bağlantılar kurabileceği bir platform sunuyor.

MEDS, her yıl farklı bir ülkede gerçekleşiyor. Yaz aylarında düzenlenen ve 2 haftalık süreyi kapsayan etkinlikte, uluslararası ekipler sürdürülebilir bir yaklaşımla sanat, tasarım ve mimari odaklı projeler tasarlıyor ve inşa ediyor. 

2022 yazında gerçekleşecek MEDS Cierzo ise adını İspanya’nın Ebro vadisindeki Aragon, La Rioja ve Navarra bölgelerinden esen güçlü rüzgârdan alıyor. Çalıştay sanat, tasarım ve mimarlık projeleri aracılığıyla Zaragoza’daki Las Fuentes Mahallesi‘nin yenilenmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Ortak temalar ise sürdürülebilirlik, kentsel alanların yenilenmesi ve yerel ticaret ve rejenerasyonun desteklenmesini içeriyor. Etkinlik yerel halk ile katılımcılar, yaratıcılık ve yenilikçilik arasında bir bağ geliştirmeyi; bugünü geçmişe bakarak dönüştürmeyi amaçlıyor. 

Etkinliğe 18 yaş üzeri herkes katılım sağlayabiliyor. Katılım ücreti olan 300 Euro; konaklamayı, atölye materyalleri ve araçlarını, okulda kahvaltı ve akşam yemeklerini kapsıyor. Katılımcıların seyahat giderlerini kendilerinin karşılaması ve atölye sonunda iade edilecek 50 Euro tutarındaki güvenlik teminatını ödemesi gerekiyor.

MEDS Cierzo etkinliğine katılmak için başvuru formu 17 Nisan 2022‘ye kadar doldurulabilir. 

Ayrıntılı bilgi için: http://medsworkshop.com/meds-cierzo-zaragoza/