(Mimarlar Derneği 1927)’de: “Sıra Dışı Konut Yapıları/ Yerleşimleri: İş Bankası Blokları”

Mimarlar Derneği 1927’nin “Sıra Dışı Konut Yapıları / Yerleşimleri” temasıyla düzenlediği etkinlik serisinin dördüncü 12 Nisan Salı günü, saat 19:30’da “İş Bankası Blokları” konusuyla çevrim içi gerçekleşiyor. Moderatörlüğünü T. Elvan Altan’ın üstleneceği etkinliğe Öykü Günay ve İlknur Sudaş sunumlarıyla; Kıvılcım Duruk, Namık Erkal, Handan İnalman, Burcu Tek Meşhur, Can Yerli ve Işıl Yerli ise değerlendirmeleriyle katkıda bulunacak. 


“Sıra Dışı Konut Yapıları / Yerleşimleri: İş Bankası Blokları
Sunum

Moderatör: T. Elvan Altan
Sunuş: Öykü Günay, İlknur Sudaş
Değerlendirme:
Kıvılcım Duruk, Namık Erkal, Handan İnalman, Burcu Tek Meşhur, Can Yerli, Işıl Yerli
Tarih:
12 Nisan 2022 Salı
Saat: 
19:30
Yer: 
Çevrim içi, YouTube / Zoom


Mimarlar Derneği 1927 etkinliği şöyle anlatıyor:

Bu etkinlik serisi, gündelik hayatta önlerinden sıklıkla geçtiğimiz ancak belki de fark etmediğimiz, gerek mimari özellikleri gerekse sundukları çevresel ve mekânsal olanaklar ile benzerlerinden farklılaşarak öne çıkan ve güncel tasarımlar için yol gösterici potansiyeller barındıran konut yapılarına/yerleşimlerine dikkat çekmek ve bu yapıları/yerleşimleri ve mimarlarını kıymetlendirmek hedefiyle düzenlenmektedir.

Etkinlikte, kullanıcıların dikkatinin yaşamakta oldukları yapılara / yerleşimlere çekilmesi ve deneyimlerinin paylaşılması da önemsenmekte; mimari açıdan yapılacak değerlendirmelerin yanı sıra kullanım açısından değerlendirmelerin de paylaşılacağı bir platform oluşturulmaktadır.

Mimarlar Derneği 1927‘de Mart ayında gerçekleşecek diğer etkinlikler ve ayrıntılı bilgi için: https://www.md1927.org.tr/etkinlikler/