(VitrA)’nın “Liquid” Koleksiyonuna Red Dot Ödülü!

VitrA, Tom Dixon, Liquid Karo Koleksiyonu

Londra Tasarım Madalyası sahibi Tom Dixon’ın VitrA iş birliğiyle geliştirdiği yeni “Liquid” koleksiyonunda yer alan karolar, dünyanın prestijli tasarım ödüllerinden biri olan Red Dot: Product Design 2022 kapsamında ödüle layık görüldü.

Tüm dünyadan kullanıcıların ihtiyaç ve zevklerine uygun banyo deneyimi geliştirmek üzere 2000’lerden başlayarak ünlü tasarımcılarla iş birliği yapan VitrA, Elle Decor dergisi tarafından İngiltere’de “Yılın Tasarımcısı” seçilen Tom Dixon ile “Liquid” koleksiyonuna imza attı. İngiltere Kraliçesi tarafından Britanya İmparatorluk Nişanı (OBE) ile ödüllendirilen Dixon’ın tasarladığı koleksiyondaki duvar karoları; beyaz, siyah, gri, adaçayı yeşili ve ekru renk seçenekleriyle ve beş farklı tasarımla sunuluyor. Avrupa lansmanı Londra’da yapılan ve kısa bir süre sonra Türkiye’de de tanıtılacak “Liquid”in karoları, nokta ve çizgi detaylarını barındıran rölyef desenleriyle dikkat çekiyor.

VitrA, banyo tasarımında estetiğin yanı sıra insan sağlığı, hijyen, ergonomi, güvenlik, yüksek performans ve kaliteyi bütüncül bir yaklaşımla ele alıyor. Dünyaca ünlü tasarımcılar ve tasarım ofisleriyle iş birliği yapan VitrA bugüne kadar tasarım, inovasyon ve üretim yetkinliklerini Arik Levy, Claudio Bellini, Terri Pecora, Sebastian Conran, Christophe Pillet, Matteo Thun ve Ross Lovegrove gibi tasarımcılar ile Indeed, NOA, Pentagon Design, Pilots Design gibi tasarım ofisleri ile buluşturdu.

Koleksiyon hakkında ayrıntılı bilgi için VitrA web sayfası ziyaret edilebilir. Wallpaper*dergisi tarafından VitrA‘nın “Liquid” koleksiyonu için verilen ilk ödül hakkında bilgi almak için bi_özet‘in ilgili haberinden ulaşılabilir:

(VitrA)’nın “Liquid” Koleksiyonuna Wallpaper* Dergisinden Tasarım Ödülü!