Solarex İstanbul 14. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı BAŞLADI!

Voli Fuarcılık tarafından organize edilen 14. Solarex İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı, 7-9 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşiyor. Fuar; fotovoltaikler, inverterler, konnektörler, EPC firmaları, jel aküler, solar kabloları, güneşle çalışan tüketici ürünler, malzeme ve üretim ekipmanlarına dair çevre dostu çözümlerle sektörü bir araya getiriyor.


14. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı

Tarih: 7 Nisan 2022 Perşembe – 9 Nisan 2022 Cumartesi
Yer:
İstanbul Fuar Merkezi, Bakırköy / İstanbul
Katılım:
Herkese Açık, Bilet Gerekli


2022 yılında Doğu Avrupa’dan Yakın Doğu’ya, Orta Doğu’dan Kuzey Afrika’ya güneş enerjisi yatırımcılarını ve sektör profesyonellerini bir araya getiren organizasyon, solar sektörü için güçlü bir ticari arena sunuyor. Özellikle Ortadoğu ülkelerinin yoğun ilgisi olan Solarex İstanbul, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Irak, Yemen, Mısır, Makedonya, Tunus, Sırbistan, Fas gibi ülkelerin yanında Kuzey Afrika ülkeleri de başta olmak üzere toplam 20 ülkeden üst düzey heyetlere ev sahipliği yapıyor.

Güneş enerji sektörünü bilinçlendirmeyi hedefleyen fuarda; ESTELA (Avrupa Termal Güneş Elektriği Derneği), MESİA (Orta Doğu Güneş Endüstrisi Derneği), CIEMAT-PSA (Enerji, Çevre ve Teknolojik Araştırma Merkezi) ve AREC (Arap Yenilenebilir Enerji Komisyonu) gibi uluslararası dernek yöneticilerinin vereceği konferanslarla, çevre dostu global çözümler masaya yatırılacak.

İFM 11.Hall’ü konferans merkezi haline getirdiklerini söyleyen fuarın proje yönetmeni Yasemin Terle şu açıklamalarda bulundu:

“11.hall’ü iki büyük konferans salonu haline getirdik. Konuşmacılarımız simultane tercüme ile YouTube kanalımızdan yapacağımız canlı yayınla Türkiye’de ve tüm Dünya’da izlenecek. Yüzde yüz doluluk oranına ulaştığımız fuarımız bu sene sadece ülkemize sağladığı milyonlarca dolarlık iş hacmi ile değil, aynı zamanda dünya genelinde temiz enerjinin önemini vurgulayan konferansları ile de isminden çok söz ettirecek. Kendi enerjisini üreten Türkiye olmanın yanı sıra hedefimiz; Kısa sürede güneş enerjisine dair panel, solar kablo, akü, inverter, konstrüksiyon ve deneyimli mühendisliklerimiz tüm ürünlerde Avrupa’nın üstünde kapasite ve teknolojide ürünlerimiz ile birlikte Türkiye ve tüm Dünya ülkelerine enerji satan bir ülke olmak. 7-9 Nisan’da dünyada güneş enerjisi yatırımcılarının ve sektörünün nabzı SolarEX İstanbul’da atacak.”

Temiz, yenilenebilir ve sürekli bir enerji kaynağı olan güneş enerjisinin önemini vurgulayan Solarex İstanbul Fuarı, hakkında ayrıntılı bilgi için web sayfası ziyaret edilebilir.