Uluslararası Milano Mobilya Fuarı “Salone del Mobile.Milano” 7-12 Haziran Tarihleri Arasında Düzenlenecek!

Courtesy Salone del Mobile.Milano'ya aittir. Fotoğraf | Andrea Mariani

İtalya’nın mobilya ve aksesuar ihracatını teşvik etmek için 1961’de Milano’da başlatılan Salone del Mobile.Milano (Uluslararası Milano Mobilya Fuarı), 7-12 Haziran tarihleri ​​arasında Fiera Milano Rho’da gerçekleştirilecek. 


Salone del Mobile.Milano
Fuar

Tarih: 7-12 Haziran 2022
Yer: Fiera Milano Rho, İtalya


Mobilya ve tasarım sektörünün öne çıkan etkinliklerinden Salone del Mobile.Milano 60. yılını kalite, yenilik, estetik ve sürdürülebilirlik değerleri ışığında kutlayacak. Pandemi nedeniyle zor geçen iki yıldan sonra fuar, büyük uluslararası etkinliklerin devamlılığın önemini ve mobilya üretiminde sürdürülebilirlik ve çevre bilincini vurgulamayı amaçlıyor.

Fotoğraf | Andrea Mariani

Salone del Mobile.Milano; fuar katılımcılarının ve stant tasarımcılarının temel sürdürülebilirlik kriterlerine uymaları amacıyla bir kılavuz serisi hazırladı. Kılavuzda ahşap gibi yeniden kullanılabilir veya geri dönüştürülmüş, düşük çevresel etkili malzemelerin kullanılması; malzemelerin tedarik kaynaklarının sürdürülebilirliği; çevre açısından güvenli ürün ve ekipman kullanılması; malzemeleri, elektriği veya suyu israf etmemek; “uyarlanabilirlik” ve “yeniden kullanım için demontaj” gibi temel ilkeler yer alıyor. Fuar, salonda ortak alanlar oluştururken bu ilkelerin takip edilmesini sağlama sorumluluğunu üstlenecek. 

Baın Konferansı | Courtesy Salone del Mobile.Milano’ya aittir. Fotoğraf: Andrea Mariani

Fuarın odak noktası sürdürülebilirlik teması, aynı zamanda Mimar Mario Cucinella tarafından fuarın 60. yıl dönümü için tasarlanan ve ev yaşamının geleceğini temsil eden bir ekosistem olan “Design with Nature” (Doğa ile Tasarım) enstalasyonunu da şekillendiriyor. Mimar, son yıllardaki olaylarla insanların sosyalliğin ve paylaşmanın önemini yeniden keşfettiğinin latını çiziyor. Yaşadığımız mekanlarla, işgal ettiğimiz bölgelerle (ev, şehir, gezegen) ve elimizdeki kaynaklarla bir denge kurmanın gerekliliğini vurguluyor. Bu temel düşünce, enstalasyonun odaklandığı üç konuyu da yansıtıyor: Ekolojik geçiş için acil ihtiyaç, kent dokusunun ilk yapı taşı olarak ev ve maden olarak kent.

Design with Nature ©Mario Cucinella Architects

2022 etkinlikleri, 600’den fazla genç tasarımcı dahil olmak üzere 2.000’den fazla katılımcıyı ağırlayacak. Fuarda ziyaretçiler, hem mimarlık hem de iletişim unsuru olarak işlev görecek stantlarda bireysel markaların yeni koleksiyonlarını ve life-style konseptlerini keşfedebilecekler. 

Salone del Mobile.Milano bu yıl üç kategoriye ayrılıyor: “Classic”, “Design” ve “xLux”. EuroCucina Bienali ve onun tamamlayıcı etkinliği FTK (Mutfak için Teknoloji), Uluslararası Banyo Sergisi, Uluslararası Mobilya Aksesuarları Sergisi ve Workplace3.0 de fuar kapsamında ziyarete açık olacak. S.Project, tasarım ürünlerine, dekoratif ve teknik iç tasarım çözümleri sunarken, 35 yaş altı yetenekli genç tasarımcılar ise fuarda SaloneSatellite altında yer alacak. 

Salone del Mobile.Milano hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.