(Daikin Türkiye)FWC-B Dairesel Atışlı Fancoil” ile 360 Derece Konfor…

Çalışma Yüzeyi

Daikin, fancoil ünitelerinde geliştirdiği yeniliklerle de sektöre katkı sağlıyor. Daha önce 200 mm’lik FWE-D modeliyle sektörün en ince fancoil ünitesini üretmeyi başaran Daikin, şimdi ise 360 derece dairesel hava üfleme kabiliyeti ile ortama homojen sıcak ya da soğuk hava dağılımı sağlayan “FWC-B Dairesel Atışlı Fancoil” modelini sunuyor.

Dekoratif paneliyle estetik bir tasarıma sahip olan “FWC-B Dairesel Atışlı Fancoil”, barındırdığı BLDC teknolojisi ile yüksek enerji verimliliği sağlıyor. 23 farklı üfleme alternatifi sunan cihaz konut, ofis, hastane, otel ve AVM gibi alanlarda konfor oluşturmak için çözüm olarak öne çıkıyor. Bu ürün grubunda farklı seçenekler sunarak kullanıcıya hem teknik hem de maliyet açısından efektif çözümler üreten Daikin, “FWC-B Dairesel Atışlı Fancoil” modeli, 360 derece hava üfleme kabiliyetinde ve bu sayede ısı dağılımının homojen olmasını sağlıyor. Böylece soğuk hava etkisi yaratmadan bir üfleme elde edilmiş oluyor.

İstenirse bir veya iki kenarı kapatılarak üfleme yapması mümkün olan ve 23 farklı üfleme alternatifi sunan “FWC-B Dairesel Atışlı Fancoil” cihaz, Eurovent sertifikasına sahip olmasının yanı sıra en son ERP standartlarına da uyum gösteriyor. Cihazda kullanılan BLDC (Brushless (Fırçasız) DC motoru) teknolojisi ise yüksek enerji verimliliği sağlıyor. Modern bir panele sahip olan “FWC-B Dairesel Atışlı Fancoil” cihaz iç mekânların estetik çözümlerinde büyük avantaj yaratıyor. Opsiyonel olarak taze hava girişine de sahip olan cihaz, bu seçenekle yüzde 20 taze hava imkânı sağlayor.

“FWC-B Dairesel Atışlı Fancoil” ürün, yıllardır Daikin ürünlerinde kullanılan “scirocco” fanlar sayesinde sessiz çalışıyor. Bu özelliği sayesinde otel, hastane, ofis ve konutlar için bir tercih oluşturuyor. Cam önlerine, asma tavan içlerine, tavan altına veya döşeme içlerine konulabilen farklı tiplerdeki fancoil ürünlerin küçük boyutlarda olması hem montaj avantajı sağlıyor hem de kullanıldığı alanlarda estetik çözümlere fırsat veriyor.

Fancoil Nedir? 
Bir su soğutma grubunu, ısı pompası grubunu veya sıcak su ısıtıcısını etkin ve sessiz bir klima sistemine çevirmek için yüksek verimli araçlara “fancoil üniteleri” deniliyor. Bu üniteler hem konutlarda hem de ticari uygulamalarda konforlu bir ortam oluşturulması için etkili bir çözüm aracı olarak öne çıkıyor. Ofis, otel, AVM, hastane ve konutlarda kullanım için ideal bir ürün olan fancoil, hem teknik hem estetik açıdan doğru çözüm sağlıyor.

Daikin hem gizli hem de açık tip uygulamalar için farklı “fancoil ünitesi” seçenekleri sunarak, tüketiciye hem maliyet hem de teknik açıdan avantajlar yaratıyor. Renovasyon çalışmalarının hızını artırdığı günümüzde tüm HVAC sisteminin değiştirilmesi maliyetli bir işlemdir. Fancoil teknolojisi ise belirli bir alandaki iç ortam hava kalitesini en yüksek biçimde sağlayarak verimli ve düşük maliyetli bir çözüm oluşturuyor.

Daikin konfor seviyeleri sunan, gelişmiş kontrollere sahip, estetik fancoil ünitelerinden oluşan bir ürün gamıyla konut, bina, otel ve ofisler için tasarruf ve teknolojiyi bir arada sunuyor. Cihaz, çok düşük çalışma sesi seviyesiyle de her türlü mekânda kullanım kolaylığı sağlıyor.

Neden Daikin Fancoil Tercih Ediliyor?

• Kompakt boyutları sayesinde yerden kazandırır.
• Modbus protokolü üzerinden BMS sisteminin kolayca entegrasyonu yapılabilir.
• Üstün verimlilik düzeyleri, en iyi konfor ve en düşük çalışma sesi seviyeleri için en iyi çözüm olarak öne çıkar.
• Geniş seçenek, aksesuar ve kumanda seçenekleriyle ürün esnekliğine sahiptir.
• Kullanıcıya yüksek konfor sunar.
• İşletme maliyetlerinde tasarruf sağlar.
• Zamanlayıcı programlı çalışma moduna sahip kumandası vardır.

Ayrıntılı bilgi için Daikin Türkiye web sayfası ziyaret edilebilir.


Daikin Türkiye
Türkiye’de 1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla 43 yıldır faaliyetlerini sürdüren Daikin, temmuz 2011’de Airfel’i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir yatırımcısı olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir. Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, panel radyatörler, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknoloji ile üretilmiş ürünleri bulunmaktadır.