(Doğuş Grubu)’nun Sanata Bi Yer Platformundan “Doğa Nerede” Sergisi…

Doğuş Grubu’nun Sanata Bi Yer platformu, “Doğa Nerede?” arayışını merkeze alan 55 çalışmasını sanatseverlerle buluşturdu. Organizasyonu ve küratörlüğü ArtPick tarafından yapılan sergi, karbon salımı, doğa tahribatı ve şehrin trafik yükünün azaltılmasını amaçlayarak HAN Levent ve HAN Ataşehir ofislerinde 31 Mayıs’a kadar eş zamanlı ziyarete açık olacak.


“Doğa Nerede?”
Sergi

Sanatçılar: Abdulgani İlhan, Aylin Erdem, Ayşenaz Çubukçu, Berrak Zeynep Yılmaz, Ece Maria Aslanbey, Eyhan Çelik, Hilal Özdemir, İbrahim Deniz Tavlıbıyık, İlayda Çorlu, İrem Terzi, Safiye Otman, Semiha Adsız, Şeyma Lakot, Tuğçe Çakal, Tuğçe Şen, Yağmur Demir, Yağmur Kevser Barutçu
Tarih: 21 Mart 2022 Pazartesi – 31 Mayıs 2022 Salı
Yer:
HAN Spaces Levent, HAN Spaces Ataşehir


Doğuş Grubu’nun “Doğuş’tan İyi Bir Gelecek” sosyal sorumluluk vizyonuyla 2015 yılından bu yana sanatla uğraşan öğrencilere destek olmak üzere yürüttüğü “Sanata Bi Yer” platformu genç sanatçıları “erişilebilir sanat” felsefesiyle sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Sanata Bi Yer ile HAN Spaces iş birliğinde ve ArtPick organizasyonu ve küratörlüğünde düzenlenen “Doğa Nerede?” odağındaki sergi ile platform üyesi 17 genç sanatçının çalışması HAN Levent ve HAN Ataşehir ofislerinde sergilenecek.

“Doğa Nerede?”, 2021 yılında HAN Spaces Levent’te sergilenen “İnsan Boşluğu, Boşluk İnsanı Şekillendirir” ve “Oynadığın Sürece” başlıklı ilk iki serginin devamı niteliği taşıyor. Bu sergide yer alan genç sanatçıların çalışmalarındaki çeşitli metot kullanımı, doğayla ilişkimiz ve onu arayışımızdaki noktaları da gözler önüne sererek, “Doğa Nerede?” sorusunun yanıtlarını sanatseverlerle birlikte aramayı hedefliyor.

Sanata Bi Yer platformu üyesi genç sanatçıların çalışmalarının yer aldığı sergi, son yıllarda küresel ısınmayla birlikte dünyanın birçok noktasında gerçekleşen orman yangınları ve insanlığın doğayla olan ilişkisine odaklanıyor. Sergide yer alan çalışmalar, doğayla kurulan ilişkinin bir yansıması olarak ele alınırken, insanın ilk mekanı, ilişki kurduğu/oyun oynadığı yer olan doğa ile günümüze kadar değişmeyen ve insan olmanın yapı taşını oluşturan öğeleri gözler önüne seriyor.

Sergide; Abdulgani İlhan, Aylin Erdem, Ayşenaz Çubukçu, Berrak Zeynep Yılmaz, Ece Maria Aslanbey, Eyhan Çelik, Hilal Özdemir, İbrahim Deniz Tavlıbıyık, İlayda Çorlu, İrem Terzi, Safiye Otman, Semiha Adsız, Şeyma Lakot, Tuğçe Çakal, Tuğçe Şen, Yağmur Demir ve Yağmur Kevser Barutçu olmak üzere 17 genç sanatçının çalışması yer alıyor.

Sergi hakkında ayrıntılı bilgi için web sayfası ziyaret edilebilir.