(Hager)’den Akıllı Ev Entegrasyonu: “Berker B.IQ

Berker BIQ

Hager, “Berker B.IQ” ürünü ile ısı, aydınlatma, müzik ve panjurları tek anahtar üzerinden kontrol ederek ev ve bina otomasyonunda öne çıkıyor. Tablet, telefon veya bilgisayar ile istenilen noktadan erişilebilen “Berker B.IQ”, verimli enerji kullanımı sağlıyor.

Hager tek dokunuşla güvenlik, konfor ve tasarrufu bir arada sunuyor. İnovasyon ile mimariyi buluşturan Hager, Berker markalı ürünleriyle yarattığı yenilikçi çözümlerle tasarım trendlerine yön veriyor. Enerji maliyetlerinin azaltılmasında kilit rol oynayan “Berker B.IQ”, yaşam alanlarındaki farklı fonksiyonları tek anahtar üzerinden kontrol ediyor.

KNX sistemi ile aydınlatma, perde/panjur, müzik, ısıtma ve soğutma gibi farklı fonksiyonları “Berker B.IQ” tek bir anahtar üzerinden kontrol ediyor. “Berker B.IQ” buton kısmından mekânların aydınlatma senaryoları ve tüm fonksiyonları yerine getirilebiliyor, buton kısımları aktif olduğunda anahtarların yan kısımlarında bulunan durum LED’lerinden ilgili fonksiyonun açık olup olmadığı izlenebiliyor. Hangi butonun hangi fonksiyonu kontrol ettiği LCD ekran üzerinden takip edilebiliyor.

B.IQ modellerinde; “Berker B.7” anahtar serisindeki tüm ürün ve priz renkleri için tasarımsal olarak uyumlu modeller yer alıyor. Talep doğrultusunda farklı renklerle üretilerek kişiselleştirilebiliyor. Çerçevesiz tasarımıyla “Berker B.IQ”; tablet, telefon veya bilgisayar ile her noktadan rahatlıkla kontrol edilebiliyor.

Ayrıntılı bilgi için www.hager.com.tr web sayfası ziyaret edilebilir.


Hager Group 
1955 yılından bu yana Akıllı Evler, Bina Otomasyonu, Güvenlik Sistemleri ve Bina Kablo Aksesuarları ile enerji yönetim ve dağıtım sistemlerine öncülük eden Hager Group, enerji dağıtım sektörünün lider şirketlerinden biridir. Almanya’da kurulan Hager Group, endüstrinin inovasyon liderlerinden biri olup, 11.500 çalışana ve 2.3 milyar Euro yıllık ciroya sahiptir. Ürünleri ve sistemleri dünya üzerinde 24 farklı noktada üretilmekte ve yine dünya üzerinde 136’den fazla ülkede Hager markasına güvenen müşterilere iletilmektedir.

Hager’in çözüm ve servis çeşitliliği, enerji dağıtımından kablo yönetimine, güvenlik sistemlerinden bina otomasyonuna kadar uzanmaktadır. Müşteriler ve alanında son derece uzman mühendisler ile sürekli fikir alışverişinde bulunarak proje çözümleri üretilmesi, Hager’in en temel çalışma prensibidir. Enerji verimliliği sağlayarak doğanın korunması ve uygun maliyette en kaliteli projelerin üretilmesi ise Hager’in en önemli amacıdır.