(İstanbul Kültür Üniversitesi)’nden 8 Mart Etkinliği: “Empowering the Young Woman Talents in Design”

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin desteğiyle Assiax-G100 Design & Lifestyle Topluluğu, farklı ülke temsilcileri ve genç yetenekleri bir araya getirmek için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde çevrim içi bir etkinlik düzenliyor.


“Empowering the Young Woman Talents in Design”
 (Tasarım Alanında Genç Kadın Yetenekleri Güçlendirmek)

Konuşmacılar: Neslihan Dostoğlu, Annabella Nassetti, Suzan Sanlı Esin
Katılım:
Ücretsiz, Herkese Açık
Tarih:
8 Mart 2022 Salı
Saat: 15.00
Yer: Çevrim içi, Microsoft Teams


“Empowering the Young Woman Talents in Design” başlığı altında “sürdürülebilirlik, dayanıklılık ve biyolojik çeşitlilik” ana temasıyla gerçekleşecek uluslararası etkinlik, dünya çapında ondan fazla ülkede duyuruldu. Katılım yönünden herkese açık olarak düzenlenecek etkinliğin açılış konuşmalarını İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu ve AssiaX- G100 Design & Lifestyle Topluluğu‘nun global başkanı Annabella Nassetti yapacak.

Açılış konuşmalarının ardından ülke başkanları tanıtılacak ve etkinlik Türkiye temsilcisi Dr. Suzan Sanlı Esin’in sunumuyla devam edecek. Ayrıca toplantıda dünyada hızla azalan arı popülasyonu hakkında farkındalık yaratmak için “Queen Bee Project” başlıklı uluslararası tasarım yarışmasının duyurusu yapılacak. Yarışma en fazla 7 yıllık deneyime sahip kadın tasarımcılara ve öğrencilere açık olacak.

Etkinliğin son bölümünde genç yeteneklere etkinliğin ana teması olan “sürdürülebilirlik, dayanıklılık ve biyolojik çeşitlilik” hakkındaki düşünceleri, geleceğe yönelik mesleki beklentileri ve tasarımda kadın olma konusunda neler hissettikleri sorulacak.

“Empowering the Young Woman Talents in Design” etkinliğine katılım için buradan kayıt yapılabilir.