(Loft Art)’ta Yeni Sergi: “Symbio”

Hamza Kırbaş, Witnesses

Akfen Holding’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında geliştirdiği sanat alanı Loft Art, ikinci sergisi “Symbio” ile İstanbul Beşiktaş Nisbetiye On’daki mekânında sanatseverleri ağırlayacak. 23 Şubat’ta kapılarını açacak sergide, 15 bağımsız sanatçının tuval, heykel, enstalasyon ve video enstalasyon eserlerine yer verilecek.


“Symbio”
Sergi

Sanatçılar: Ahmet Rüstem Ekici, Ali Topaloğlu, Arda Büyük, Ayşegül Altunok, Burak Çizer, Burcu Filiz, Engin Arer x Berkay Buğdan, Hamza Kırbaş, Levent Oyluçtarhan, Oğulcan Arslan, Özgür Ballı, Özkan Arslan, Reach Geblo, Sibel Niksarlı, Şafak Yükseler
Tarih: 23 Şubat 2022 Çarşamba – 22 Nisan 2022 Cuma
Yer: Loft Art, Nisbetiye On, Beşiktaş, İstanbul


Sanatın tüm disiplinlerinde eser üreten bağımsız sanatçılara alan sağlamayı amaçlayan Loft Art’ın “Symbio” isimli sergisinde hızla gelişen dijital çağda insan ve makinenin ortak yaşamını irdeleyen yeni bir kavram ortaya koyulurken iki bileşenin birbirini nasıl beslediğine, yeni bir dünya yaratılması yönündeki etkisine, insanın gelecek zamandaki varoluşunu sorgulayarak bu sorgudaki duygu geçişlerine yer veriliyor. Sergide farklı iki canlı organizmanın biyolojide birbirine muhtaç yaşama zorunluluğu, psikolojide ise birbirine ters tutum ve davranışlarla birbirini tamamlayan ilişki biçimi olan simbiyotik ilişki kavramı eserlere yansıtılıyor.

Sergi kapsamında eserleri yer alan bağımsız sanatçılar; Ahmet Rüstem Ekici, Ali Topaloğlu, Arda Büyük, Ayşegül Altunok, Burak Çizer, Burcu Filiz, Engin Arer x Berkay Buğdan, Hamza Kırbaş, Levent Oyluçtarhan, Oğulcan Arslan, Özgür Ballı, Özkan Arslan, Reach Geblo, Sibel Niksarlı ve Şafak Yükseler.

Sanat alanında satışı gerçekleştirilen eserler, Akfen Holding’in kadın, genç ve çocukları merkezine alarak ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiren Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) çalışmalarına da kaynak olacak.

22 Nisan’a kadar sürecek sergi hakkında ayrıntılı bilgi için Loft Art Instagram sayfası takip edilebilir.


Loft Art
2020 yılında yapımını tamamladığı modern köyü projesi Bodrum Loft projesinde çokça ses getiren Bodrum Loft’da Sanat ile Sculptville sergilerini gerçekleştiren Akfen Holding, İstanbul Levent’teki Nisbetiye On adresinde Loft Art isimli sanat alanı açmış ve ilk sergisi Humano (İnsan ve Keşif) sanatseverler tarafından ilgi görmüştü.