(MAPEI Group) 85. Yılını Kutluyor!

Türkiye’de 2013 yılından itibaren faaliyet gösteren, İtalyan kökenli yapı kimyasalları üreticisi Mapei Group, 85. yılını kutluyor. 20’den fazla ürün grubu, 84 üretim tesisi ile 57 ülkede 3 nesildir çalışmalarına devam eden şirketin yeni dönemiyle ilgili Mapei Group CEO’su ve Global Geliştirme Direktörü Veronica Squinzi ve Mapei Group CEO’su ve Araştırma ile Geliştirme Direktörü Marco Squinz açıklamalarda bulundu.

Şirketin 85. yılını yeni bir başlangıç olarak kabul ettiklerini ifade eden Mapei Group CEO’su ve Global Geliştirme Direktörü Veronica Squinzi, Mapei Group olarak bu doğrultuda global çapta büyüme hedeflerini, küresel anlamda sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk alanlarında ileriye dönük çalışmalarını artırarak devam edeceklerini belirtti.

Kuruldukları ilk günden itibaren kültüre, sanata ve spora önem verdiklerini söyleyen Squinzi, “(…)Küçük bir atölyeden, Montreal Olimpiyatları’nın atletizm pistlerini inşa edecek noktaya oluşturduğumuz bu global vizyon sayesinde geldik. Şirketimiz ilk kuruluşundan bugüne ve bugünden de geleceğe yeni pazarlara yatırım yapma hedefini hep ön plana koydu. Bugün 57 ülkedeki 91 alt kuruluşumuz ile faaliyet gösterirken ana hedefimiz her zaman olduğu gibi bugün de büyümeye devam etmek. Bu doğrultuda Fransız bir şirket olan Resipoly’yi kısa bir süre önce bünyemize ekledik. Bunun dışında Amerika Birleşik Devletleri’nden Çin’e kadar dünya genelinde devam eden beş yeni fabrika inşaatımız da bulunuyor” dedi.

Hedef daha az kaynak kullanmak.

Yeni dönem ile birlikte inovasyon ve AR-GE çalışmalarının, tüm stratejilerinin ana eksenini oluşturacağını belirten Mapei Group CEO’su ve Araştırma ve Geliştirme Direktörü Marco Squinzi şirketin hedefleri için, “Tüm dünyayı içerisine alan bu strateji kapsamında birebir faaliyette olduğumuz tüm ülkelerde inovatif çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Yeni dünya düzeninde var olabilme ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için gerekli olan daha az kaynak kullanımını daima temel hedeflerimizden biri haline getirdik. Biz, inşaat sektörüne yönelik ürünler üreten bir kimya şirketiyiz. 32 araştırma laboratuvarımızın amacı, dayanıklılık ve kaliteye odaklanarak binaların daha sürdürülebilir olmasını sağlayan son teknoloji ürünler geliştirmek. Daha az kaynak kullanmanın ve daha az atık çıkarmanın en iyi yolunun mevcut binaların yaşam döngülerini uzatmak olduğuna inanıyoruz. Döngüsel ekonominin güçlenmesine katkı sağlamak adına çevresel etkisi düşük ham madde veya ikincil ham madde kullanımını artırırken hem çevremizin hem de çalışanlarımızın sağlığını korumak için tehlikeli madde kullanımını en aza indirmeye çalışıyoruz. Esas amacımız sürdürülebilir bir dünya inşa etmeye katkı sağlamak” dedi.

İçinde bulunduğumuz coğrafyaya katkı sağlamak hedefimiz.

Mapei’nin 85. yılı itibariyle çalışmalarında tüm dünyada sürdürülebilirliğe katkı sağlayacaklarını, daha iyi bir dünya daha iyi bir yaşam ve sürdürülebilir yarınlar için hedeflerini belirlediklerini söyleyen Squinzi, “Mapei Group olarak içerisinde bulunduğumuz coğrafyaya katkı sağlamak bizim için çok önemli. New York’taki Guggenheim Müzesi, Milano’daki La Scala Opera Binası ve Roma’daki Kolezyum gibi ikonik binaların iyileştirilmesi, Panama Kanalı gibi büyük altyapıların inşası gibi birçok dev projeye imza attık ve atmaya devam edeceğiz. Yeni düzen ve yeni çağın gerekliliği olan ileriye dönük bakış açımızı çalışmalarımızda sürdürmeye devam edeceğiz. Bunu yaparken enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik odak noktamız olacak. Bu anlamda dinamik ve endüktif elektrikli şarj kullanarak İtalya’daki A35 Brebemi otoyolunun ulaşım koridorlarında yenilikçi ve sıfır emisyonlu hareketlilik sağlama projemiz olan ‘Arena del Futuro’ en güzel örnek olabilir” dedi.

Mapei hakkında ayrıntılı bilgi için \bağlantı ziyaret edilebilir.


Mapei
1937’de Milano’da kurulan ve inşaat sektöründe dünyanın lider kimyasal ürün üreticilerinden biri olan Mapei, uluslararası düzeydeki en önemli mimari çalışma ve altyapı projelerinin yapımında yer aldı. 57 ülkede bulunan 91 alt kuruluşu ve 35 ülkede faaliyet gösteren 84 üretim tesisi ile Mapei Group, dünya genelinde yaklaşık 11.000 kişiyi istihdam ediyor. 2020 yılında 2,8 milyar Euro konsolide ciroya ulaşan grubun başarıya giden yolculuğundaki temel yapı taşlarını uzmanlaşma, uluslararasılaşma, AR-GE ve sürdürülebilirlik oluşturuyor.

Mapei Türkiye
2013 yılında kurulan Mapei Türkiye, kuruluşuyla beraber, her zaman tam bir sistem olarak sunulan ve aralarında seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları, su yalıtım sistemleri, poliürea çeşitleri, özel harçlar ve ankraj harçları, ısı yalıtım ürünleri, iç ve dış mekân kaplamaları, endüstriyel zeminler ve diğer yapı malzemelerinin olduğu geniş ürün yelpazesiyle, yapı endüstrisi için ürün ve sistemlerin üretimi ve satışını gerçekleştirmektedir. Şu anda, Ankara’da yer alan merkez ofis, İstanbul ofis, İzmir ofis ve Ankara’nın en önemli sanayi bölgelerinden Polatlı OSB’deki üretim tesisiyle faaliyet gösterirken, 8 bölge müdürlüğü ile Türkiye’nin her yerini kapsamaktadır.