(İstanbulSMD)’nin Düzenlediği “Antre Mimarların Buluşma Noktası” Cem Sorguç’u Ağırlıyor!

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin (İstanbulSMD) düzenlediği webinar serisi Antre, mimar Görkem Volkan’ın ev sahipliğinde devam ediyor. Seranit sponsorluğunda gerçekleşen webinar serisinin ikinci bölümünde Görkem Volkan, 9 Şubat Çarşamba günü saat 20:30’da Zoom Webinar ortamında canlı yayınında mimar Cem Sorguç’u konuk edecek. 


“Antre Mimarların Buluşma Noktası” Webinar Serisi

Moderatör: Görkem Volkan
Konuk: Cem Sorguç
Tarih: 9 Şubat 2022 Çarşamba
Saat: 20:30
Katılım: Ücretsiz, Kayıt Gerekli
Yer: Zoom


Antre webinar serisi kapsamında Görkem Volkan, iki haftada bir Türkiye mimarlığının önde gelen isimleriyle onların mimarlık dışındaki dünyalarını konuşuyor. Görkem Volkan, Cem Sorguç’un mimarlık yapma biçimini de etkileyen mimarlık dışındaki gündemini, dünyaya bakışını, Antre’de kayıt altına alacak.

Cem Sorguç’un konuk olacağı Antre’nin yeni bölümüne Zoom Webinar üzerinden katılabilir ya da etkinlik sonrası İstanbulSMD ve Seranit Youtube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz. Etkinlik hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


İstanbulSMD
İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD), Temmuz 2002 tarihinde ülkemizdeki mimarlık kültürüne katkı sunmak, mimarlık mesleğinin toplumdaki saygınlığını ve etkinliğini artırmak, kentsel planlama kararlarının/kente müdahalenin topluma karşı sorumluluk anlayışı ile yapılmasını sağlamak ve yapılı çevrenin niteliğini yükseltmek amacıyla kurulmuştur. https://www.ismd.org.tr/

Cem Sorguç
Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olan Cem Sorguç, 1987-92 yılları arasında yarı zamanlı, 1992- 2000 yılları arasında ise tam zamanlı olarak proje ve şantiye mimarlığı yaptı. İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Yüksek Lisans Programları’nda ve 2017 yılında AURA İstanbul’da (Architectural Urbanism Research Academy) proje yürütücüsü olarak görev aldı. 2000 yılından beri kurucusu olduğu CM Mimarlık bünyesinde mimarlık yapan ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde davetli öğretim görevlisi olan Sorguç, Mimarlar Odası ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği üyesidir. Mimarlar Odası Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri 2014 yılı ‘‘Yapı Dalı’’ Başarı Ödülü’nün sahibidir. Mimarlığın yanısıra iyi bir müzik dinleyicisi ve radyo programcısı olan Cem Sorguç, 2000 yılından bugüne her pazartesi akşam 22.00 – 23.00 saatleri arasında Açık Radyo 95.0’da Ahtapotun Bahçesi programını yapmaktadır.