Ayhan Han’ın Sunuşuyla (Postane)’de Yeni Seminer: “Galata Surları’nın Yıkımı”

Galata Surları'nın Yıkımı, Ayhan Han Galata Surları'nın Yıkımı, Ayhan Han

Mekanda Adalet Derneği’nin CultureCIVIC destek programı kapsamında gerçekleştirdiği “Bir Binada Kozmopolit Kenti Aramak” projesi Ayhan Han’ın sunumu ile devam ediyor. “Galata Surları’nın Yıkımı ve Sokakların Dönüşümü” adlı seminer 11 Şubat, Cuma günü çevrim içi olarak gerçekleşecek.


“Bir Binada Kozmopolit Kenti Aramak” Seminerleri:
Galata Surları’nın Yıkımı ve Sokakların Dönüşümü

Konuşmacı: Ayhan Han
Tarih: 11 Şubat 2022, Cuma
Saat: 18:00
Mecra: Çevrim İçi (YouTube)


Postane’nin tarihinde yer almış aktörleri ve bu mekânı dönüştüren kültürel, sosyal, yapısal ve politik etmenlerin kentsel belleğe katkı sunmasını amaçlayan “Bir Binada Kozmopolit Kenti Aramak” projesi geçtiğimiz haftalarda Prof. Dr. Murat Güvenç‘in “Galata’nın İzleri” sunumu ile başladı.

İlk seminer oturumu hakkında ayrıntılı bilgi için ilgili bi_özet haberi incelenebilir.

Proje, 11 Şubat’ta gerçekleşecek ikinci oturumunda ise “Galata Surları’nın Yıkımı ve Sokakların Dönüşümü” başlıklı sunumu ile Ayhan Han‘ı ağırlıyor. Seminer programı Şubat ayının devamında ise Ayşe Derin Öncel’in “Galata Apartmanları: 19. Yüzyıl Sonu Galata’sında Yapısal ve Sosyal Dönüşümler” isimli sunuşu ile devam edecek.

Ayhan Han‘ın Galata Surları’nın Yıkımı ve Sokakların Dönüşümü semineri hakkında daha ayrıntılı bilgi ve gelecek etkinliklerden haberdar olmak için Mekanda Adalet Derneği ve Postane‘nin sosyal medya hesapları takip edilebilir.