(Institut français Türkiye) Fikirler Gecesi 27 Ocak’ta Başlıyor!

Institut français Türkiye tarafından her yıl Ocak ayının son Perşembe gecesi başlayan “Fikirler Gecesi”, bu yıl “Birlikte (yeniden) tasarlamak” teması altında izleyicileri dijital yaratıcılığın geleceğini tartışmaya davet ediyor. 


“Fikirler Gecesi”

Katılımcılar: Jérémie Bellot – AV Extended (Fransa), Romain Tamayo – Lyon Işık Festivali (Fransa), Candaş Şişman,
Deniz Kader – Nohlab (Türkiye), Ali Kerem Bilge – BASE (Turquie)
Tarih: 27 Ocak 2022 Perşembe | Saat: 19.00
Mecra: Çevrim içi, Zoom


Institut français Türkiye tarafından bu yıl 7. edisyonu düzenlenen “Fikirler Gecesi”, 100’den fazla ülkenin katılımcılarını ağırlayarak konusu sağlık, ekonomik ve sosyal krizin damgasını vurduğu dünyanın başlıca zorluklarını “Birlikte (yeniden) tasarlamak” teması altında inceliyor.

“Dijital Sanat için hangi yeni yollar açılıyor? Hangi sanatçılarla ve hangi ara yüz ya da formatlarla? Dijital alanla kültürel ilişkimiz son aylarda olumlu yönde gelişti mi ve salgın sonrasında daha da değişecek mi?” gibi soruların ele alındığı etkinlikte; dijital sanatçılar, sanat yönetmenleri ve kültür kurumlarının başkanları görüşlerini paylaşacak.

Pandemi nedeniyle Şubat ayı sonuna kadar sürecek etkinlikler, Zoom üzerinden Türkçe ve Fransızca simültane çeviri ile gerçekleşecek. Etkinliğe kayıt için: www.ifturquie.org