(Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul) Sektöre Yön Verecek Girişimcileri Bekliyor!

Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul

Yapı sektörünün en önemli platformlarından olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 23 – 26 Mart 2022 tarihlerinde TÜYAP’ta dünyanın pek çok farklı noktasından satın alma profesyonellerini yerli üreticilerle buluşturmaya hazırlanıyor. 2021 yılında bir ilke imza atarak yapı sektöründe faaliyet gösteren girişimcileri ağırlayan “YAPI TECH GARAGE” bu sene de yeni girişimlere kucak açmak için hazırlanıyor.


Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul
Fuar

Tarih: 23-26 Mart 2022
Konum: TÜYAP
Son Başvuru: 18 Şubat 2022


44. kez düzenleniyor!

Hyve Group’un Türkiye’de gerçekleştirdiği, 5 taşıyıcı sektörün fuarı arasında yer alan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, bu yıl 44. kez düzenleniyor.  Yapı sektörünün buluştuğu iş birliği platformu olan fuar, ülkeye döviz girdisi sağlayan ve ihracat kaleminde önemli bir payı olan sektörünün yerli katılımcılarını ve üreticilerini yabancı alıcılarla buluşturacak.

Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul

Sektöre yön verecek start-up’lar aranıyor!

Geçtiğimiz yıl yapı sektöründe faaliyet gösteren girişimcileri ağırlayan YAPI TECH GARAGE bu sene de yeni girişimlere inovatif ve çözüm odaklı geliştirdikleri servisleri sergileme imkânı verecek. En yeni ürün ve teknolojileriyle dikkat çeken yapı ve mimarlık girişimcilerine özel ayrılan bu alanda, katılımcı firmalar ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören teknoloji girişimcileri sektör profesyonelleri ile buluşacaklar. İnovasyona ve yaratıcı fikirlere en çok ihtiyaç olan bu dönemde; geliştirdikleri çözümleri tanıtıp yeni iş olanakları yaratabilecekler.  Start-up bakış açısının ezber bozan çözümler sunarak sektörlerin dinamiklerini değiştirdiği bugünlerde, inşaat ve gayrimenkul sektöründe cesur işler yapan girişimcileri sektörle buluşturmaya hazırlanan Yapı Fuarı, “benim ürünümle sektör ivme kazanır” diyen, sektöre özel teknolojik ve ölçeklendirilebilir ürün geliştiren girişimcileri çağırıyor.

Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul

…Dünya tasarım ve inşa süreçlerini kökten değiştirmenin peşinde. Yapı teknolojilerine yapılan yatırımlar her geçen yıl artıyor. Biz de Hyve Fuarcılık olarak 1978’den bu yana sektörün içinde sektörle birlikte hareket ediyor, Türkiye’de inşaat sektörünün gelişmesine katkı sağlıyoruz. (Banu Keskin, Hyve Fuarcılık Yapı Fuarı Direktörü)

Bu senenin teması ‘Yapı’da Sürdürülebilirlik’ !

Yapı Fuarı’nde sürdürülebilirlik teması kapsamında aynı zamanda ZeroBuild 2022’ye de ev sahipliği yapıyor. ZeroBuild 2022’de ana hatlarıyla; teknoloji oturumları, networking fırsatları ve odaklanmış sunumlar ile “Sıfır Enerji Binalar”ın nasıl geliştirileceği ve dönüşümün nasıl sağlanacağı konu edilecek. Eş zamanlı olarak düzenlenecek fuarda da sıfır enerji binalara ait yeni ürün ve teknolojileri ile pek çok sektör lideri marka yer alacak. ZeroBuild Network Zone için ayrılan özel alanda kurulacak stantlarda ziyaretçiler, yapılarını daha verimli işletmek ve çevreye olan etkilerini minimuma indirebilmek için sunulan çözümleri inceleme fırsatı bulacaklar. 

Sıfır Enerji Binalar’a ilişkin tüm unsurları profesyonel olarak ele alacak olan ZeroBuild Summit’22’de; kamu, özel sektör ve akademi arasında etkileşim sağlayarak yeni fikirlerin tanıtılması amacıyla iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu verimli bir platform oluşturmayı hedefliyoruz. (Dr. Gamze Karanfil, ZeroBuild Summit’22 Direktörü)

 

Ziyaretçiler, Yapı Tech Garage’da birçok yenilikle tanışacak!

Trendleri takip etmek isteyen ziyaretçiler, akıllı inşaat malzemeleri, BIM, sanal ve artırılmış gerçeklik, yapı mobil uygulamaları, yapay zekâ, nesnelerin interneti, robotik ve üç boyutlu üretim gibi teknolojilerle, tasarım aşamasından bina teslim aşamasına kadar farklı olanaklar sunan yeni ürünleri tanıma imkânı bulacaklar. Start-up’ların yapı sektörü için geliştirdiği ürünler sayesinde, yapay zeka uygulamalarıyla yapı tasarım süreçlerini otomatize etmek, 3 boyutlu modelleme gibi kolaylaştırıcı uygulamaları öğrenmek, VR teknolojisiyle tasarımları gerçeğe en yakın biçimde görüntülemek, networking imkânı sunan uygulamalarla en uygun iş ortaklarını bulmak, projelerde veri yönetimi, revizyon ve raporlama gibi karmaşık süreçleri sadeleştirmek, sürdürülebilir malzeme üretmenin kodlarını anlamak gibi hizmetleri deneyimleyebilecekler. Yapı Fuarı ziyaretçileri ve Yapı Tech Garage ile tanışmak isteyen sektör profesyonelleri aynı zamanda “sıfır enerji bina” prensibine uygun geliştirilmiş verimlilik ve kar modellerini yerinde görme, “pasif bina üretimi” ve “sürdürülebilir yapı ve malzeme ile tasarım teknikleri”ni keşfetme fırsatına sahip olacak. 

Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul
Girişimcilere Açık Çağrı: Son Başvuru 18 Şubat!

Sektöre yön veren start-uplara sadece proje olanakları değil, iş ağlarını geliştirme anlamında da imkânlar sunan Yapı Fuarı, yapı sektöründe üretim süreçlerini değiştirebilecek, sektöre fayda sağlayacak bir ürün geliştirdik diyen girişimcileri YAPI TECH GARAGE’a başvurmaya davet ediyor. 

Fuar organizasyonu ve başvuru hakkında daha ayrıntılı bilgi için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.