(GF Hakan Plastik)GF Silenta Extreme” Ürünü ile Altın Çekül Ödülü Aldı!

Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’nde GF Hakan Plastik “GF Silenta Extreme“ ürünü ile “Yapıda Yenilikçi Ürün Yapı Kataloğu Özel Ödülü”ne layık görüldü. 13 Ocak 2022 Perşembe akşamı gerçekleşen törende ödülü GF Hakan Plastik adına Ürün Yönetimi ve İnovasyon Müdürü Ozan Kovancı, mimar Ayşe Hasol’un (Has Mimarlık) elinden aldı. 

“GF Silenta Extreme” ürünü yangın regülasyonlarına tümüyle uygun, polipropilen bazlı ve halojen grubu elementleri içermeyen formülasyonu ile Türkiye’de sektöründe tek olma özelliğine sahip bulunuyor. Yanmaya karşı oldukça dayanıklı bir performans sergilemesine (EN 13501’e göre B-s1; d0) ek olarak, hem üretiminde hem de yanma esnasında, doğaya en çok zarar veren sera gazlarından olan kloroflorokarbon (CFC) gazları açığa çıkartılmasının da önüne geçiyor.

GF Hakan Plastik sessizlik kelepçeleri ile EN14366 standardına göre göre 4 l/sn’de 18 dB(A) ses performansına sahip bulunuyor. Silenta Extreme, pürüzsüz yapıya sahip iç katmanı ile mükemmel akış performansı; yüksek moleküler yapıya sahip orta katmanı ile ses dalgalarını emilim; dayanıklı dış katmanı ile ise yüksek sıcaklık ve darbelere dayanım sergiliyor. ISO 14025 / 21930 ve EN 15804A1+A2 gerekliliklerini yerine getirerek EPD Belgesi alan sistem, çevresel etkilerini de kayıt altına almış bulunuyor.

“AURA İstanbul”da tüm ziyaretçilere açık olacak sergi, hafta içi saat 10.00 -18.00 arasında ziyaret edilebilir. Ödül alan ürün ve projeler hakkında detaylı bilgi almak için www.altincekul.com İnternet sitesine bakılabilir.

Ödül töreni hakkında ayrıntılı bilgi için ilgili bi_özet haberi okunabilir: https://bi-ozet.com/2022/01/18/27-altin-cekul-uluslararasi-yapi-katalogu-odulleri-sahiplerini-buldu/


GF Hakan Plastik
Georg Fischer, 1802 yılında kurulmuş İsviçre merkezli bir firmadır. 3 ana iş kolunda faaliyet göstermektedir: GF Piping Systems (Boru sistemleri), GF Casting Solutions (Hafif Döküm Çözümleri) ve GF Machining Solutions (Talaşlı İmalat Çözümleri). 33 ülkede 57 üretim tesisine ve yaklaşık 15.000 çalışana sahiptir. GF Piping Systems, plastik ve metalden yapılmış boru sistemleri konusunda dünyadaki lider kuruluşlardan biridir. GFPS, su ve gazın sanayi, kamu hizmetleri ve yapı teknolojisi içinde güvenli bir şekilde taşınması için sistem çözümleri ve yüksek kaliteli bileşenler üretmektedir. 3 ana gruba sahip GFPS, üst yapı, alt yapı ve endüstriyel alana yönelik ürünler sunmaktadır.

1965 yılında kurulan Hakan Plastik, yenilikçi yapısı ile plastik boru sistemleri alanında lider markalardan biridir. Türkiye’de sessiz boruyu ilk üreten firmadır. 2013 yılında gerçekleşen satın alma ile GF Hakan Plastik markası ile plastik boru sektöründe hem iç pazarda hem de ihracat alanında çalışmalarına devam etmektedir. Firma, sürdürdüğü başarılı çalışmalarla ISO 500 listesindeki yerini yukarılara taşımaktadır. | www.gfps.com