“İztasyon” Mimarlık ve Kent Etkinlikleri Merkezi Projesi’nin Lansmanı Yapıldı!

İzmir Konak Belediyesi, Mimarlar Odası ve İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nin ortak girişimiyle başlayan “İztasyon” projesinin lansmanı, geçtiğimiz hafta Bien Seramik’in katkılarıyla İzmir Renaissance Otel’de yapıldı.

İzmir’in en eski tren istasyonu hangarlarından olan ve Konak Belediyesi’nin kontrolündeki binada, daha önce aynı yerde restorasyon çalışması yapmış Mimar Tamer Pakben’in muaffakatnamesi çerçevesinde, Koruma Kurulu‘nun onayı alınarak, İzmir Serbest Mimarlar Derneği ve Mimarlar Odası tarafından bir Mimarlık ve Kent Etkinlikleri Merkezi oluşturulması ile ilgili projede son aşamaya gelindi. Üyeleri de bir araya getirmeyi amaçlayan proje lansmanı kapsamında İzmir Serbest Mimarlar Derneği‘nin (İSMD) düzenlediği akşam yemeğine Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Başkan Yardımcısı Ali Ulvi Dülger, Kentsel Tasarım Müdürü Selin Zağpus Yiğitoğlu, İzmir Mimarlar Odası Balkanı İlker Kahraman, İstanbulSMD Başkanı Durmuş Dilekci, TürkSMD Başkanı Ali Osman Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyesi Güneş Gökçek ve İzmirSMD Başkanı Tamer Aksüt ve üyeler katıldılar.

Organizasyonun sponsorluğunu Bien seramik firması üstlendi. Bien Seramik’i temsilen toplantıya Marka ve İletişim Müdürü Ali Naci Ülkü, Bien Banyo Pazarlama Müdürü Cem Güvengiriş, Pazarlama Uzmanı Büşra Karayel, İş Geliştirme ve Proje Müdürü Hakan Alpar, İş Geliştirme ve Proje Yöneticileri Asiye Karataş Erkul ve Buket Karayazıcı katıldılar.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un tanıtımını yaptığı projenin bu yılın sonuna doğru tamamlanması ve 29 Ekim’de binanın açılışının yapılması bekleniyor. Söz konusu proje ortak bir çalışma sonucu oluştu ve mimar olarak Mert Uslu, Seçil Şavklı, Melis Varkal ve SMD üyesi olarak Öznur Çakır‘ın mimarlık son sınıf öğrencilerinin de katılımıyla oluşturdukları ekip, tasarımı gerçekleştirdi. Projenin görselleri İzmirSMD’ye son katılan üyelerden Mete Keskin tarafından yapıldı.