(VitrA)’nın “Liquid” Koleksiyonuna Wallpaper* Dergisinden Tasarım Ödülü!

VitrA, Tom Dixon, Liquid Koleksiyonu

Londra Tasarım Madalyası sahibi Tom Dixon’ın VitrA iş birliğiyle geliştirdiği “Liquid” koleksiyonu, dünyaca ünlü Wallpaper* dergisinin tasarım ödülünü aldı. Liquid koleksiyonunda; seramik sağlık gereçlerinin yanı sıra, banyo mobilyası, aksesuar, yer ve duvar karoları da yer alıyor.

Tüm dünyadan kullanıcıların ihtiyaç ve zevklerine uygun banyo deneyimi geliştirmek üzere 2000’lerden başlayarak ünlü tasarımcılarla işbirliği yapan VitrA, Elle Decor dergisi tarafından 2021’de İngitere’de “Yılın Tasarımcısı” seçilen Tom Dixon ile akışkan formlarıyla dikkat çeken “Liquid” koleksiyonuna imza attı.

Tasarım topluluğuna hizmetlerinden dolayı İngiltere Kraliçesi tarafından Britanya İmparatorluk Nişanı (OBE) ile ödüllendirilen Dixon, ilk kez banyo için ürünler tasarladı. Avrupa lansmanı Londra’da yapılan koleksiyon kısa bir süre sonra Türkiye’de de tanıtılacak.


VitrA
VitrA, banyo tasarımında estetiğin yanı sıra insan sağlığı, hijyen, ergonomi, güvenlik, yüksek performans ve kaliteyi bütüncül bir yaklaşımla ele alıyor. Benzersiz bir banyo deneyimi yaratmak için dünyaca ünlü tasarımcılar ve tasarım ofisleriyle işbirliği yapan VitrA bugüne kadar tasarım, inovasyon ve üretim yetkinliklerini Arik Levy, Claudio Bellini, Terri Pecora, Sebastian Conran, Christophe Pillet, Matteo Thun ve Ross Lovegrove gibi tasarımcılar ile Indeed, NOA, Pentagon Design, Pilots Design gibi tasarım ofislerinin uzmanlıklarıyla buluşturdu. |www.vitra.com.tr