Akaşa Sergisi 20 Ocak’ta (Tam Finans | Sanat)’ta Sanatseverlerle Buluşuyor!

Akaşa Sergi Posteri

Sanatçı Raşit Altunun, şair Sertaç Çıralının şiirlerinden ilhamla resmettiği eserleri Akaşa adlı sergide, 20 Ocak – 20 Mart 2022 tarihleri arasında, Tam Finans | Sanatta izleyicilerle buluşuyor. Farklı disiplinlerin ortak üretimini merkeze alan sergi, şiir ve resmi aynı düzlemde bir araya getirmeyi hedefliyor.


 Akaşa
Sergi

Sanatçılar: Raşit Altun & Sertaç Çıralı
Tarih: 20 Ocak – 20 Mart 2022
Konum: Tam Finans | Sanat
Ziyaret: Haftaiçi Her Gün, 10:00 – 16:00, Ücretsiz


Tam Finans’ın genç sanatçıları desteklemek, yeni oluşumları ve gelişmekte olan yaklaşımları takip etmek amacıyla kurduğu Tam Finans | Sanat, güncel sanat programıyla sanatseverleri ağırlıyor. Program yeni yıla Raşit Altun’un resimleriyle yaşam verdiği “Akaşa” sergisi ile başlıyor.

This slideshow requires JavaScript.


Akaşa, ismini ve temasını
Sertaç Çıralı’nın, İşaret Kuşağı’ndan çıkan üçüncü şiir kitabından alıyor. Bir duygu ifade aracı olan şiirin bir başka kuvvetli aktarım biçimi olan resme ilham verdiği seçki, Çıralı ve Altun’un diyalogları sonucu şiirlere desen ve resim çizme fikrinden yola çıkıyor.

Üretim pratiğinde doğaçlama yapan ve özel bir tekniğe bağlı kalmadan sınırlarını zorlayıp kendini geliştirme çabasında olan Altun, şiirlerin onda bıraktığı izlerden yola çıkarak bambaşka bir üretim sürecini deneyimliyor. Kendi sınırlarını zorlayıp konu odaklı çalışmayı tecrübe ederken sanatsal yolculuğuna da yeni bir deneyim katıyor. Yaklaşık bir senede şekillenen sergide her şiir bambaşka bir hikâye ortaya çıkarmayı hedefliyor; kelimeler canlanarak çizgi ve renklere dönüşüyor.

Akaşa sergisi haftaiçi her gün 10:00-16:00 saatleri arasında Tam Finans | Sanat’ta ziyaret edilebilir. Sergi ve ziyaret hakkında daha ayrıntılı bilgi için bağlantılara tıklayarak Tam Finans | Sanat’ın web sitesini ve sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz.