(GF Hakan Plastik) 2022 Yılına Yenilenebilir Enerji Sertifikası ile Girdi!

Enerji verimliliği ve enerji kullanımında sıfır karbon emisyonu yaklaşımı ile 2021 yılının ikinci çeyreğinde Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi ile gerçekleştirdiği protokol çerçevesinde yenilenebilir kaynaklardan enerji tedariğine başlayan GF Hakan Plastik, “I-REC” sertifikası aldı.

GF Hakan Plastik, bugünün ve geleceğin yenilenebilir enerji sertifikalarından biri olarak değerlendirilen “I-REC” sertifikası ile tesislerinde yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik tedarik edildiğini belgelendiriyor ve 2025 sürdürülebilirlik hedefleri için önemli bir katkı sağlıyor. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi ile gerçekleştirdiği protokol çerçevesinde GF Hakan Plastik, 2021 yılı 3. çeyrek dönemi için Aksa Elektrik A.Ş.’den satın alınan yeşil enerji ile yaklaşık 4 bin ton karbon salımı tasarrufu sağladı.

2022 yılında da protokolün devamlılığının yanı sıra Verimlilik Artırıcı Projelere (VAP) de odaklanacak olan GF Hakan Plastik, ISO 50001 Enerji Yönetimi Standardı’nın kalite sistemine entegre edilmesi için çalışmalarını yıl sonuna kadar tamamlamayı planlıyor.


GF Hakan Plastik
Georg Fischer, 1802 yılında kurulmuş İsviçre merkezli bir firmadır. 3 ana iş kolunda faaliyet göstermektedir: GF Piping Systems (Boru sistemleri), GF Casting Solutions (Hafif Döküm Çözümleri) ve GF Machining Solutions (Talaşlı İmalat Çözümleri). 33 ülkede 57 üretim tesisine ve yaklaşık 15.000 çalışana sahiptir. GF Piping Systems, plastik ve metalden yapılmış boru sistemleri konusunda dünyadaki lider kuruluşlardan biridir.

GFPS, su ve gazın sanayi, kamu hizmetleri ve yapı teknolojisi içinde güvenli bir şekilde taşınması için sistem çözümleri ve yüksek kaliteli bileşenler üretmektedir. 3 ana gruba sahip GFPS, üst yapı, alt yapı ve endüstriyel alana yönelik ürünler sunmaktadır. 1965 yılında kurulan Hakan Plastik, yenilikçi yapısı ile plastik boru sistemleri alanında lider markalardan biridir. Türkiye’de sessiz boruyu ilk üreten firmadır. 2013 yılında gerçekleşen satın alma ile GF Hakan Plastik markası ile plastik boru sektöründe hem iç pazarda hem de ihracat alanında çalışmalarına devam etmektedir. | www.gfps.com/tr