(Baba Yapı)KONTRAFORM” Markası ile İnşaat Sektörüne Kolaylık Sağlıyor…

Plywood (Kontrplak) ithalatında sektörün lider markalarından biri olan Baba Yapı; çevre dostu, kolay işlenebilir, hava şartlarına ve kimyasallara dayanıklı paneller geliştiriyor. “KONTRAFORM” markası, birçok kez kullanılabilme özelliğiyle ekonomik verimlik de vaat ediyor.

İnşaat sektöründe yaygın olarak kullanılan plywood (kontrplak); kesin boyutlara sahip formu, hafifliği, dayanıklılığı ve endüstriyel bir malzeme oluşuyla öne çıkıyor. Bir binanın hem iç hem de dış alanlarında kullanılabilen plywood, yapı sektörü profesyonelleri tarafından tercih ediliyor.

Baba Yapı yönetim kurulu başkanı Mehmet Ekşi inşaat sektörü için plywood (kontrplak) kullanımının önemini şöyle açıklıyor:

“Baba Yapı markası olan Kontraform Birch film kaplı plywood, yüksek basınç mukavemetine ve ekonomik olarak çok yüksek bir verimliliğe sahip. Portatif, kullanımı ve kurulumu kolay yapısı ile her türden inşaat kalıp sisteminde kullanılabilir ve tamamen düz bir beton yüzeyi sağlar. Suya karşı dayanıklı WBP Fenol tutkal ile preslenen Huş ağacı papelleri sayesinde bir çok kez tekrarlı olarak kullanılır. Proje sürecine hız katar ve iş gücü maliyetlerinden tasarruf edilmesine olanak sağlar (…)”

Plywood, yapıldığı ahşapın fiziksel gücüne sahip olduğu gibi isteğe bağlı olarak üretim döngüsü sırasında da güçlendirilebilir. Ahşabın aksine inşaatta her ihtiyaca uyacak şekilde kullanılabilen plywood’un her bir tabakasının kalınlığı kullanıcının ihtiyacına göre değiştirilebiliyor. Çapraz laminasyon nedeniyle çekmelere karşı yüksek dayanıklılık gösteren plywood, özellikle şiddetli rüzgar veya ani sismik olaylara karşı dayanıklılık sunuyor. Beton karkas ve döşeme gibi ağır hizmet uygulamalarında çekme dayanımı yüksek malzeme kullanılıyor.

Neme ve rutubete karşı dayanıklı olan plywood, bu özelliğinden dolayı binaların dış cepheleri için oldukça tercih ediliyor. Genellikle fiber çimento gibi yanıcı olmayan malzemelerle birleştirilen plywood, yangına dayanıklı kaplamasıyla da binaların güvenliğini sağlıyor. Bununla birlikte yüksek ısı ve ses yalıtımına sahip özelliğiyle kullanıcıların ısıtma ve soğutma maliyetlerini de azaltıyor.

Plywood hakkında ayrıntılı bilgi almak için \bağlantı ziyaret edilebilir.


Baba Yapı
Baba Yapı A.Ş. 2015 yılında Dr. Elçin Kılıç ve Yük. İnş. Müh. M. Mehmet Ekşi tarafından nitelikli endüstriyel kontrplak ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulmuş Türkiye’nin lider tedarikçi şirketidir. Sahibi olduğu Kontraform ve dağıtımını yaptığı Riga, Paged, Sveza, Tekcom, Tulsa ve Stiga markalı ürünleri eksiksiz ürün yelpazesi ile müşterilerine sunmaktadır. Baba Yapı A.Ş. ayrıca müşterilerinin özel talebi üzerine, Türkiye’ de devamlılığı veya satışı olmayan kontrplak çeşitlerini de ithal edebilmekte, sektörde bulunan her tür kontrplak ürünlerini müşterilerine tedarik etme konusundaki itibarını güçlendirerek sürdürmektedir. Baba Yapı A.Ş. müşterilerinin ihtiyaçlarını, uzman kadrosu, çözümcü yaklaşımı ile planlama aşamasından nihai ürün teslimine kadar tüm süreç boyunca karşılar.