(Guardian Glass)’tan Işık ve Konforu Aynı Anda Sunan Yeni Ürün: “Guardian SunGuard® SNX 70”

Guardian Glass Europe, SunGuard® eXtraSelective ailesine katılan en yeni ürünü Guardian SunGuard® SNX 70 camı tanıttıYeni Guardian SunGuard® SNX 70 cam, hangi perspektiften bakılırsa bakılsın aynı ışığı ve konforu sunuyor.

SunGuard® SNX 70; yüksek ısı yalıtımının yanı sıra %70’e varan ışık geçirgenliği ve yüksek  güneş kontrolü sunan üç gümüş kaplamalı bir cam. Farklı perspektiflerde aynı estetiği sağlayan ürün, oldukça temiz ve doğal bir görünüm ile düşük yansıma kalitesi vadediyor.

SunGuard® SNX 70 ile projelere daha çok doğal ışığın alınması, konforun artırılması ve enerji verimliliğinin iyileştirilmesi yönünde önemli bir avantaj kazandırmak amaçlanıyor. Bu da özellikle doğal ışığın odaklanma, iyileşme ve öğrenmeyi kolaylaştırdığı ofis, sağlık merkezi ve eğitim binaları gibi kullanıcıların “iyi olma hali”nin (wellbeing) hedeflendiği yapılarda projeyi üst seviyelere taşıyor.

Temel cam olarak Guardian UltraClear ile birleştirildiğinde çok daha etkili bir çözüm olan SunGuard SNX 70 Ultra, standart çift camlı yalıtımlı ünitelerde %68 ışık geçirgenliği, %32 solar faktör ve 1,0 W/m2K Ug değeri sunuyor. Standart üç camlı ünitelerde ise %62 ışık geçirgenliği, %30 solar faktör ve 0.5 W/m2K Ug değeri sağlanıyor. Camın şeffaflık özelliği, hem içeriden hem de dışarıdan elde edilen görüntülerin oldukça gerçekçi renklere sahip olmasını sağlıyor.

SunGuard® SNX 70, sürdürülebilirlikle ilgili sertifikasyonları da destekliyor. Ürün, Avrupa ve Rusya bölgelerinde sahip olduğu EPD belgesinin (Çevresel Ürün Beyanı) yanı sıra Cradle to Cradle Certified™ Products programı kapsamında “Malzeme Yönetimi” kategorisinde Bronz sertifika almaya hak kazandı.

Estetik açıdan cam, %13 dış yansımayla binalara seçkin bir karakter kazandırabiliyor, çevresindeki binalar arasında daha canlı bir görünüme sahip olmalarını sağlayabiliyor ve etrafındaki kişiler için binayı daha cazip ve ilgi çekici kılabiliyor.

Guardian Glass Europe Ürün – Ticaret Müdürü Andras Kovacs, ürünü kısaca şu sözlerle değerlendiriyor: “Mimarlar, yüksek performanslı cam söz konusu olduğunda genellikle cephenin genel görünümünden ödün vermek zorunda kalırlar. Şimdi SNX 70, onlara mükemmel bir güneş kontrolü ve doğal ışık geçirgenliğinin yanı sıra temiz bir görünüm ve çarpıcı bir estetik sunuyor.”


Guardian Glass
Guardian Industries Şirketi’nin  büyük bir işletmesi olan Guardian Glass, dünyanın en büyük düz cam ve kaplamalı cam ürünleri üreticilerinden biridir. Guardian Glass, dünyanın dört bir yanında yer alan 25 düz cam fabrikasıyla, dış mekanda (ticari ve konut) ve iç mimari uygulamalarda, aynı zamanda ulaşım ve teknik ürünlerde kullanılmak üzere yüksek performanslı cam üretmektedir. Evlerde, ofislerde, arabalarda ve dünyanın en ikonik mimari yapılarının bazılarında Guardian Glass ürünlerine denk gelebilirsiniz. Guardian Glass Bilim ve Teknoloji Merkezi, yapılması mümkün olabilecek® ne varsa müşterilerinin görmesine yardımcı olmak (see what’s possible®) adına en ileri teknolojiyi kullanarak yeni cam ürünleri ve çözümler üretmek için durmadan çalışır.

Daha fazla bilgi için guardianglass.com internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Guardian Industries
Merkezi Auburn Hills, Michigan’da yer alan Guardian Industries, 16.000’nin üzerinde çalışanı istihdam etmekte olan global bir şirkettir ve Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya’da faaliyet göstermektedir. Guardian şirketleri, mimari yapılar, konut, iç, ulaşım ve teknik cam uygulamaları için yüksek performanslı düz cam ve kaplamalı  cam ürünler ile otomotiv ve ticari kamyon endüstrileri için de yüksek kaliteli krom kaplama ve boyalı plastik parçalar üretmektedir. Guardian’ın vizyonu, daha az kaynak kullanımı ile sürekli yenilikler yaparak müşterileri ve toplum için değer yaratmaktır. Guardian, tamamı Koch Industries Inc’e ait bir yan kuruluştur. Daha fazla bilgi için guardian.com adresini ziyaret edebilirsiniz.