Design Turkey’den (Panasonic) Thea IQ Multis’e “İyi Tasarım” Ödülü!

Panasonic Life Solutions Türkiye Ar-Ge Merkezinin geliştirdiği “Panasonic Thea IQ Multis”, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödül Töreninde “İyi Tasarım” ödülüne layık görüldü. Panasonic Life Solutions Türkiye Enerji Sistemleri İş Bölümü Başkan Yardımcısı Orhan Ünal, hayata değer katan ürün ve çözümler geliştirmek adına Ar-Ge çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu iş birliğiyle Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan Design Turkey ödül programı; Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, TİM Başkanı İsmail Gülle ve Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay’ın katılımıyla gerçekleşti.

Panasonic Life Solutions Türkiye’yi temsilen törene; Enerji Sistemleri İş Bölümü Başkan Yardımcısı Orhan Ünal, Endüstriyel Tasarımcı Mirzat Koç, Ar-Ge Genel Müdürü Oktay Nak, Kurumsal Ar-Ge Müdürü Çiğdem Yürür ve Endüstriyel Tasarımcı Sevde Uçmak katıldı.

Ünal ödüllü ürün “Panasonic Thea IQ Multis” hakkında şöyle konuştu:
“Ar-Ge Merkezi ve İş Partnerimiz olan Uluslararası Endüstriyel Tasarımcı Mirzat Koç tarafından geliştirilen Thea IQ KNX Multi Fonksiyonel Anahtar Multis; aydınlatma, perde-panjur ve iklimlendirme kontrolünü tek bir noktadan yaparak mekânlarda konfor ve enerji tasarrufu sunuyor. Panasonic’in yüksek teknolojisiyle donatılan ürün, dünyanın ilk LED’li elektrik anahtarı olan Thea Blu’nun yalın çizgilerini de koruyor. Panasonic Life Solutions Türkiye olarak, hayata değer katan ürün ve çözümler geliştirmek üzere Ar-Ge çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”


Panasonic Life Solutions Türkiye
Panasonic Life Solutions Türkiye, İstanbul’da yer alan endüstriyel tesislerinde faaliyet göstermekte olup, konfor, güvenlik ve enerji verimliliği sağlayan yenilikçi ürün ve çözümlerini dünya pazarlarına ulaştırmayı ve İnsan odaklı yaklaşımlarla daha iyi ve konforlu bir yaşam sunmayı hedeflemektedir. 2014 yılında gerçekleştirdiği yatırımla birlikte, sektörünün lider ve Super Brand statüsüne sahip markası VİKO’yu da bünyesinde bulunduran Panasonic Life Solutions Türkiye, 60’tan fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile markalarını dünya pazarlarında başarıyla temsil etmektedir. Panasonic Life Solutions Türkiye’nin ürün gamı içerisinde; Elektrik Anahtar ve Prizleri, Grup Prizler, Aksesuarlar, Alçak Gerilim Şalt Ürünleri, Sigorta Kutuları, Elektronik Elektrik Sayaçları, Otomatik Sayaç Okuma Sistemleri, Akıllı Ev ve Bina Otomasyon Sistemleri, LED Aydınlatma Ürünleri, Profesyonel El Aletleri, Güneş Enerjisi Panelleri, Güvenlik Kamera Sistemleri ve Yangın Algılama Sistemleri yer almaktadır.