(Axalta) Renk Deneyim Merkezi “Mimarın Rengi” Daveti ile Açıldı!

Axalta’nın Mimarın Rengi video dizisinin tamamlanmasının ardından İstanbul Beşiktaş’taki Colour Experience Room’da (Renk Deneyim Merkezi) özel bir davet verildi. Aynı zamanda mekanın pandemi nedeniyle ertelenen açılış daveti olan gecede İstanbul ve Ankara’dan mimar, iç mimar ve proje yöneticileri ile sektörel basın temsilcileri ağırlandı.

Yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdikleri başarılı projeleri ve mesleki vizyonları ile takip edilen 22 mimara “hayatta, sanatta ve mimarlıkta renk” diye soran Mimarın Rengi video dizisinin çekimleri 2021 yılı boyunca Axalta Colour Experience Room’da gerçekleşti. Yüksek Mimar Banu Uçak ve Mimar Heval Zeliha Yüksel her konuk için özel olarak hazırladığı renk odaklı sorularını mimarlara yöneltti.

Mimarın Rengi’nde; gezdikleri kentlerin; izinden gittikleri mimarların, takip ettikleri sanatçıların, dinledikleri müziklerin, çektikleri fotoğrafların ve kendilerinin renklerini paylaşan mimarlar ise şöyle: Abdurrahman Çekim, Ali Hızıroğlu, Ali Osman Öztürk, Alper Derinboğaz, Aydan Volkan, Begüm Yazgan, Can Çinici, Cem Sorguç, Ece Ceylan Baba, Enis Öncüoğlu, Ertuğ Uçar, Han Tümertekin, Murat Şanal, Ömer Selçuk Baz, Sabri Paşayiğit, Salih Küçüktuna & Fikret Sungay, Sibel Dalokay, Tülin Hadi & Cem İlhan, Umut İyigün ve Yeşim Hatırlı.

Axalta Toz Boyaları Bölge Satış Direktörü Franck Derouen’un da katıldığı gecede konuşan Axalta Ülke Müdürü Güldem Acet; “Avrupa’da beşinci olan Axalta Renk Deneyim Odamızı İstanbul’da açmış bulunuyoruz. 150 metrekarelik alanda bulunan 1500’den fazla renk seçeneğiyle mimar, iç mimar ve tasarımcıların projeleri için doğru kalite ve doğru renk seçimlerinde yanlarında olmaya hazırız. 2016 yılında ilk kez Belçika’da kurulan Renk Deneyim Merkezlerimiz; sonraki yıllarda sırasıyla Polonya, Fransa, İngiltere, İstanbul ve İtalya’da açıldı. Biz bu merkezlerde kaliteyi ve rengi ön plana çıkartmaya özen gösteriyoruz. İstanbul’un merkezi konumunda, Beşiktaş’ta bulunan ve muhteşem boğaz manzarası ile misafirlerimize keyifle ev sahipliği yapmanın yanında, bu mekanda, gerek renk gerek ürün desteği için çok önemli bir fırsat sunuyoruz. Renk Uzmanımız Mimar Selin Erbay; projelerin enerjisini yansıtacak renkleriseçmek için her zaman desteğe hazır” dedi.


Axalta
Axalta, boya endüstrisinde müşterilerine yenilikçi, renkli, estetik ve sürdürülebilir boya çözümleri sunan küresel kuruluşlardan biridir. Hafif araçlar, ticari araçlar ve tamir boya uygulamalarından elektrik motorlarına, bina cephelerine ve diğer endüstriyel uygulamalara kadar, kaplamaları korozyonu önlemek, üretkenliği artırmak ve dayanıklılığı artırmak için tasarlanmıştır. Boya sektöründe 150 yıldan fazla deneyime sahip olan Axalta, 130 ülkede 100.000’den fazla müşteriye en yeni teknolojiyle daha iyi hizmet vermek için çalışmaktadır.