Sinop ve Kastamonu Gezici Festival Programı Açıklandı!

Ankara Sinema Derneği tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 26. Gezici Festival yolculuğu, ilk durağı Ankara’ya veda etti. Festival  3-5 Aralık tarihlerinde Sinop’ta ve 6-8 Aralık tarihlerinde ise Kastamonu’da sinemaseverlerle buluşacak.


26. Gezici Festival
“Sinop Programı”


Tarih:
3-5 Aralık 2021
Yer: Sinop Halk Eğitim Merkezi

“Kastamonu Programı”
Tarih: 6-8 Aralık 2021
Yer: Kastamonu Üniversitesi, Ahmet Yesevi Konferans Salonu
Katılım: Herkese Açık, Ücretsiz


Gezici Festival kapsamında Türkiye 2021, Kısa İyidir, Dünya Sineması ve Tuncel Kurtiz’in Sürgün Yılları bölümlerinde yer alan toplam 33 filmi Ankara’da izleyicilerle buluşturdu. Sinema yolculuğuna tüm hızıyla devam eden festivalin ikinci durağı, Sinop Belediyesi’nin katkılarıyla Sinop Halk Eğitim Merkezi’nde bugün ( 3 Aralık 2021) başlıyor. Üç gün sürecek olan festival, açılışını “Anadolu Leoparı” filmi ile yapacak.

Gezici Festival’de film gösterimleri sonrası yönetmen, senarist, yapımcı ve oyuncularla izleyiciyi bir araya getirilerek filme dair merak edilenler konuşulacak. Festival, Sinop’taki gösteriminin ardından Kastamonu’daki sinemaseverlerle birlikte olacak. Kastamonu Üniversitesi Medya ve İletişim Topluluğu’nun katkılarıyla üniversitenin Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda film gösterimleri gerçekleşecek. Açılışını “Diyalog” filmi ile yapacak olan festival Kastamonu’da üç gün süreyle izleyicilerle buluşacak.

Gezici Festival’in Sinop Programı hakkında ayrıntılı bilgi için: www.ankarasinemadernegi.org
Gezici Festival’in Kastamonu Programı hakkında ayrıntılı bilgi için: www.ankarasinemadernegi.org