(Roca) ile Mimarlık Buluşmaları” Eskişehir’de Başladı!

Mimarlık ve tasarım kültürüne katkıda bulunmaya büyük önem veren Roca, “Roca ile Mimarlık Buluşmaları”nın ilk etkinliğini Eskişehir gezisi ile gerçekleştirdi. Konya’dan gelen mimar ve iç mimarlar, Roca’nın Eskişehir tesislerinde ağırlanırken, şehrin tarihi ve mimari yapısını yakından görme fırsatı elde etti.

Roca, sektör profesyonelleriyle arasındaki diyaloğu sürekli kılmaya ve bu kapsamda aktif rol üstlenmeye devam ediyor. Farklı şehirlerindeki mimarlarla bir araya gelme hedefiyle “Roca ile Mimarlık Buluşmaları| Eskişehir” etkinliğini başlatan Roca, Türkiye’de farklı kentlerden mimarları Eskişehir fabrikasında ağırlamayı, yenilikçi üretim süreçlerini paylaşmayı hedefliyor. Etkinliğin ilk ayağında Roca Türkiye, Konya’dan gelen mimar ve iç mimar ziyaretçilerini ağırladı.

Türkiye’nin en büyük armatür üretim merkezlerinden biri olan ve aynı zamanda sektöründe krom 3 (trivalent krom) konusunda tek fabrika olan tesise gerçekleştirilen fabrika ziyaretinde; Roca ürünleri tanıtıldı, ünlü mimarlar ve tasarımcıların tasarladığı, ödüllü seriler anlatıldı. 170’den fazla ülkedeki 84 fabrikasında ürünler üreten Roca’nın, armatür fabrikalarında üretim süreçlerine yönelik yerinde bilgiler verildi.

Mimarlık kültürüne destek vermeyi önemseyen Roca, gerçekleştirdiği gezide ise Eskişehir’in tarihi ve mimari yapılanması ile kentin kimliğini anlatan özel bir gezi hazırladı. Dünyaca ünlü Kengo Kuma’nın ikonik yapısı Odunpazarı Modern Müze, Roca konuklarına özel açılarak yapım sürecine şahit ekip tarafından mimarisi katılımcılara özel bir tur ile anlatıldı. “Roca ile Mimarlık Buluşmaları| Eskişehir” etkinliğinin, Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelecek mimarlarla devam etmesi planlanıyor. Bu kapsamda mimarlar ve iç mimarları bir araya getirecek farklı etkinlikler de düzenlenecek.


Roca
Roca, mimari, inşaat ve iç mekanlar için tasarlanmış seramik döşeme ve duvar karoları da dahil olmak üzere banyo alanı için ürünlerin tasarımı, üretimi ve pazarlamasına adanmış bir şirkettir. Kökleri 100 yıl öncesine dayanan Roca, 4 kıtada 22 ülkede yer alan 84 üretim tesisi ile 24 bine yakın kişiye istihdam sağlıyor. Yıllık yaklaşık 1,8 milyar Euro ciroya sahip olan Roca, ürün ve çözümlerini 170’ten fazla pazarda müşterileriyle buluşturuyor.