Evlerini Sinema Salonuna Çevirmek İsteyenler için: Samsung Neo QLED 8K TV ve Soundbar Ses Sistemi

Samsung’un Neo QLED 8K televizyonu ve en yeni premium ses sistemi, sinema salonu kalitesini evlere getirmeyi amaçlıyor. Dünyanın ilk 11.1.4 kanallı Dolby Atmos Soundbar teknolojisinin yanı sıra bu televizyonlar, filmlerdeki tüm ince ayrıntıları ortaya çıkaran Quantum Mini LED, karanlık sahnelerde hiçbir aksiyonun kaçmasına izin vermeyen Quantum Matrix ve klasik filmlerin çözünürlüğünü artıran Neo Quantum İşlemci teknolojisi gibi önemli özellikleri bir araya getiriyor.  

Samsung Neo QLED 8K TV ve en yeni premium ses sistemleri , sinema salonlarında yaşanan sürükleyici deneyimi evlere taşıyor, ev rahatlığında sinemadaki gibi bir görüntü ve ses kalitesi ile film izleme olanağı sunuyor.

Samsung 2021 Neo QLED 8K, bir araya sıkıştırılmış binlerce LED’in daha hassas denetiminin sağlanması için Quantum Mini LED donanımına sahip. Samsung’un tescilli mikro katman teknolojisi sayesinde görüntüler daha canlı ve gerçeğe yakın şekilde ekrana yansıtılıyor.

Samsung‘un tescilli karartma teknolojisi Quantum Matrix, ekrandaki karanlık ve aydınlık alanlar arasında net bir kontrast sağlıyor. LED parlaklık seviyesini 10-bit’ten 12-bit’e yükseltebilen Quantum Matrix Teknolojisi sayesinde, televizyon kendi aydınlatmasını geleneksel ekranlara oranla 4 kat daha fazla olacak şekilde 4.096 seviyeye kadar kontrol edebiliyor. Televizyonun yerel parlaklık yükselticisi gücü verimli bir şekilde dağıtıyor, kullanılmayan elektrik gücünü daha karanlık alanlardan daha parlak alanlara doğru yayarak en yüksek parlaklık seviyesini iyileştiriyor.

Samsung Neo QLED 8K, Quantum Mini LED‘leri, Quantum Matrix Teknolojisi ve güçlü yapay zeka yükseltme teknolojilerine sahip Neo Quantum İşlemcisi sayesinde en eski filmlerin dahi görüntü kalitesini yükseltebiliyor. Yapay bir sinir ağına dayanan Neo Quantum İşlemcinin derin öğrenme yeteneği, insanların öğrenme mekanizmasını taklit ederek kendi yapay zekasını geliştirebiliyor. Geleneksel teknolojiler yalnızca tek bir sinir ağı kullanırken, Neo QLED 8K‘nın Neo Quantum İşlemcisi 16 çoklu sinir ağı kullanıyor. 16 ağın her biri, içeriği giriş çözünürlüğüne ve görüntü kalitesine göre bölerek kenar işleme, ayrıntılar ve gürültü seviyesi dahil tüm faktörleri doğru bir şekilde analiz ediyor. Bu sayede işlemci daha düşük çözünürlüğe sahip filmlerde de filmin görüntü netliğini duraksama yapmadan iyileştirebiliyor.

Samsung HW-Q950A ses sisteminin 11.1.4 kanal hoparlörleri ve Dolby Atmos teknolojisi, ekstra hoparlör kullanmak zorunda kalmadan evde sinema salonundaki gibi üç boyutlu bir deneyim yaşanmasını sağlıyor.

Soundbar televizyona bağlandığında, farklı cihazlar ve içerik arasındaki uyumlulukla ilgili teknolojik sınırlamalar nedeniyle, televizyonun yerleşik hoparlörleri otomatik olarak devre dışı bırakılır. Samsung, sunduğu televizyon ve ses teknolojisi ile bu sorunu da çözüme kavuşturuyor. Yeni Q-Symphony teknolojisiyle Samsung televizyonlar ve soundbar’lar, odayı doldurabilen surround ses deneyimini ortaya çıkarmak üzere birlikte çalışabiliyor. Tek başına da zengin ve derin ses yeteneğine sahip olan soundbar, televizyon ile birlikte çalışmasına imkan veren Q-Symphony sayesinde evdeki sinema deneyimine yeni bir boyut kazandırıyor.


Samsung Electronics
Samsung Electronics Co. Ltd. dünyaya dönüştürücü fikirler ve teknolojiler sayesinde ilham veriyor ve geleceği şekillendiriyor. Samsung Electronics, televizyon, akıllı telefon, giyilebilir cihazlar, tabletler, kameralar, dijital gereçler, ağ sistemleri, hafıza, yarı iletken ve LED çözümleri dünyasını yeniden tanımlıyor. Samsung hakkında güncel haberler için http://news.samsung.com adresinden “Samsung Newsroom” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.