“Beyoğlu Sinema Sınıfı”nda Sinema ve Kent Üzerine Bir Söyleşi: “İstanbul’u Bir Plato Olarak Kullanmak”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı, Beyoğlu’nda kültür ve sanatın farklı alanlarından isimleri sanatseverlerle buluşturacak söyleşiler düzenliyor. “Beyoğlu Sinema Sınıfı” olarak adlandırılan etkinlikler kapsamında yönetmen Ezel Akay’ın “İstanbul’u Bir Plato Olarak Kullanmak” isimli söyleşisine de yer veriyor.


“Beyoğlu Sinema Sınıfı Programı”
Söyleşi

Yer: Grand Pera, Cercled’Orient
Katılım: Herkese Açık, Ücretsiz

Nisan Dağ
16 Kasım Salı 2021 | Saat: 20:00
“Bağımsız Film Yapımı Sürecinde Yönetmenin Yolculuğu”

Ezel Akay
18 Kasım Perşembe 2021 | Saat: 20:00
“İstanbul’u Bir Plato Olarak Kullanmak”

Rahman Altın
20 Kasım Cumartesi 2021 | Saat: 20:00
“Film Müziği Yapım Süreci”


Açık bir ders niteliği taşıyan “Beyoğlu Sinema Sınıfı”nda Kasım ayı boyunca “sinema” mercek altına alınacak ve farklı alanlarda deneyimlere sahip sanatçılar sinemaseverlerle buluşacak. 16 Kasım Salı günü yönetmen Nisan Dağ “Bağımsız Film Yapımı Sürecinde Yönetmenin Yolculuğu”, 18 Kasım Perşembe yönetmen Ezel Akay “İstanbul’u Bir Plato Olarak Kullanmak” ve 20 Kasım Cumartesi film müzikleri yapımcısı Rahman Altın “Film Müziği Yapım Süreci” isimli söyleşileri ile programda yer alıyor.

Beyoğlu Grand Pera / Cercle d’Oirent’de gerçekleştirilecek söyleşiler aracılığıyla sinemaseverler merak ettikleri sorulara yanıt bulurken bağımsız film yapım süreci, sinemada İstanbul’un mekan olarak kullanımı ve film müzikleri gibi konularda sinemacıların deneyim ve bilgilerine ulaşma fırsatı yakalayacak.

İBB tarafından her ay farklı bir konuyla gerçekleştirilmesi planlanan söyleşilere katılım herkese açık ve ücretsiz. Etkinlik programı ve ilgili ayrıntılar için İBB’nin Instagram, Facebook ve Twitter  hesapları takip edilebilir.