(TRT 2)’den Yeni Bir Mimarlık Programı: “Eşik”

TRT 2’nin 2021- 2022 sezonu için hazırlanan “Eşik” programı; “21. Yüzyıl Türkiyesinde Mimari Kültür” alt başlığıyla yayın hayatına başladı. Türkiye’nin önde gelen mimarlarının ve yapılarının yer aldığı, ilk sezonu 13 bölüm olan ve her bölümü 26 dakikadan oluşan belgesel projesinde, 2000 senesinden itibaren Türkiye Mimari Tarihi’ne eşik atlatan mimarlar ve yapıların, tasarım fikirlerinden yapım çözümlemelerine, inşaat aşamalarından günümüz kullanımına dair her türlü detayına yer veriliyor.


TRT 2 “Eşik” Belgeseli
Tarih:
Her Salı
Saat:
20:00
Yer:
TRT 2, TRT 2 Youtube Kanalı, trtizle.com


Son 20 yıl içinde Türkiye mimarisine önemli katkıları olduğu düşünülen Emre Arolat, Han Tümertekin, Nevzat Sayın, Ahmet Alataş, Murat Tabanlıoğlu gibi mimarların kendi eserlerini anlattığı programın ilk sezonunun çekimleri İstanbul, Çanakkale, İzmir, İzmit gibi farklı illerde gerçekleştirildi.

Jurnal Kolektif’in projesi olan programın yapımcılığını Fevziye Hazal Ertek,
yönetmenliğini Şeyhmus Altun üstleniyor. Programda yer alan yapıların bazıları ise şu şekilde: Sancaklar Camii, Troya Müzesi, Arter, Kanyon, Santral İstanbul, Yapı Kredi Kültür Sanat Merkezi, Angelos Zeytinyağı Fabrikası

Eşik, her salı saat 20.00’de TRT 2 ekranlarında takip edilebilir. Programın yayınlanmış bölümlerine trtizle.com ve TRT 2’nin YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.