(Knauf)’dan Yüksek Yangın Dayanımlı Alçıpan®: Flameboard®

Alçı bazlı yapı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Knauf, pasif yangın dayanımı gereksinimi duyulan tüm alanlarda; duvar, tavan ve şaft sistemlerinde kullanılmak üzere yüksek yangın dayanımına sahip A1 sınıfı özel Alçıpan® olan ürünü Flameboard®’u geliştirdi.

Her iki yüzeyi de cam elyaf şilte ile kaplı olan ve düşük ısı iletkenlik değerine (λ= 0,23 W/mK ) sahip Flameboard®, uygulandığı her iki yüzeyde de 2 saate kadar yangın dayanımı sağlıyor. Flameboard®, yangın testleri esnasında gösterdiği düşük büzüşme özelliği sayesinde sağladığı yüksek yangın dayanımının yanı sıra, temiz ve kolay montaj özelliğiyle de ön plana çıkıyor.

TS EN 15283-1’e uygun olarak tip GM – FR olarak üretilen Flameboard®, tüm kuru yapı sistemlerinde, özellikle yüksek yangın dayanımı talep edilen iç cephe uygulamalarında kullanıma uygun.


Knauf
Dünya genelinde 35 bin çalışanı, 90’dan fazla ülkede 250’den fazla üretim tesisi ile satış ofisi, global bazda 10 milyar Euro’nun üzerindeki cirosu ile kuru yapı malzemeleri sektöründe faaliyet göstermektedir. Knauf, yıllık 2 milyar m² üzerinde alçı plaka satışı, 800 milyon metre profil satışı ve yaklaşık 100 yıllık tecrübesiyle yüksek performanslı çözümler sunmaktadır. Güney Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde yer alan ve bölge yönetiminin merkezi olan Knauf Türkiye ise stratejik konumu ve sahip olduğu yüksek cirosu ile bölgesinin en önemli oyuncularından biri olarak kabul ediliyor. |https://www.knauf.com.tr/tr/