(Kalekim)’in YENİ Ürünü “Tecnica 552” Çıktı!

Yapı kimyasalları üreticisi Kalekim, zemin sistemi çözümleri sunduğu “Tecnica Zemin Çözümleri” ailesine, son kat kaplama malzemesi “Tecnica 552”yi ekledi.

Son kat kaplama malzemesi olarak üretilen “Tecnica 552”, zeminlerde aşınmaya karşı dirençli ve kolay temizlenebilir özelliği ile tüketicilere kolaylık sağlıyor. Şeffaf rengi ve mat görünümü ile de yaşam alanlarında doğal bir atmosfer elde etmek amacıyla tercih ediliyor.

“Tecnica 552” çift komponetli, su bazlı, alifatik, poliüretan esaslı yapısından ötürü iç cephe duvar ve tüm zemin kaplama sistemleri ile birlikte kullanılabilmektedir. Ayrıca çimento esaslı ve renkli dekoratif zemin kaplamalarda ve Artcrete uygulaması yapılmış, kürünü tamamlamış zeminlerde de uygulanabilmektedir.

Kalekim’in, Tecnica 552 ürünü evsel temizlik kimyasallarına, ıslanmaya, lekelere ve kirlenmeye karşı dirençli oluşu ve su bazlı solvent içermeyen, kokusuz içeriğiyle insan ve çevre sağlığına duyarlılığıyla öne çıkıyor.


Kalekim 
Kalekim A.Ş, 1968 yılında kurulan ve Kale Grubu’nun sıva ve boya sektöründeki kuruluşlarından olan Kaleterasit A.Ş. ile 2003 yılında birleşme kararı almıştır. Bu birleşmeden sonra Kaleterasit markalı dekoratif hazır renkli sıvalar ve Kalecolor markalı iç ve dış cephe boyaları Kalekim A.Ş. ürün gamına katılmıştır. 2010 yılında gerçekleştirilen kurumsal kimlik yenilenmesi çerçevesinde iç ve dış cephe boyaları ile dekoratif dış cephe sıvalarının yeni markası Kale olmuştur.
Kalekim, Türkiye Seramik Yapıştırıcıları ve Derz Dolgu pazarında en çok tercih edilen ve müşteri memnuniyetini sağlamış lider bir markadır. Kalekim, 2004 yılında İş ortakları Dow Chemical ve Mardav A.Ş. ile birlikte Blue’Safe Mavi Kale markasıyla ısı yalıtım sektörüne adım atmıştır.Büyüyen ısı yalıtımı sektörüyle birlikte Kalekim, 2010 yılında Rockwool ile işbirliği yaparak ürün gamına taşyününü eklemiştir. Ürün gamına EPS’ninde katılmasıyla bu iki ürünü Kale Mantolama Sistemleri markası altında pazara sunmaya başlamıştır. Kalekim, su izolasyonu ürünlerinde gerçekleştirdiği önemli atılım ile bu sektörde de pazar liderliğini hedeflemektedir. İç ve dış cephe boyaları ile dekoratif dış cephe sıvalarının markası Kale ise Türkiye’de sektörün ilk 5 markası arasında yer almaktadır. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TSE ve Avrupa Standartları’nda üretilen Kalekim ürünleri, gerek üretim anında gerek uygulama ve sonrasında uzun yıllar kalitesini muhafaza eder. | https://www.kalekim.com/tr