(ARCHTOBER 2021) Tüm Ekim Ayına Yayılan Etkinlikleriyle BAŞLADI!

Archtober Festival Posteri

Her sene Ekim ayında New York’un mimarlık ve tasarım gündemini ve nabzını tutmayı hedefleyen ve uluslararası katılımcılara da açık olan Archtober festivali bu yıl çevrimiçi gerçekleşecek etkinlikleriyle Ekim ayı boyunca katılımcılarını bekliyor.


Archtober 2021 Festivali
Tarih: 01-31 Ekim 2021
Mecra: Fiziksel, Çevrimiçi, Hibrit
Etkinliklere Katılım: Kayıt Gerekli


Archtober 2021, Etkinlik Sayfası
Archtober 2021, Etkinlik Sayfası

Center for Architecture (Mimarlık İçin Merkez) tarafından düzenlenen Archtober, bu sene pandemi koşulları kapsamında fiziksel buluşmaların yanı sıra etkinlik ve projelerini çevrimiçi ve hibrit formatlara taşıyor. Bu kapsamda festival organizasyonu uluslararası katılımcıları da etkinliklere davet ediyor.

2021 programı kapsamında düzenlenen sayısız etkinliğin arasında yüzlerce panel, söyleşi, eğitim, film gösterimi ve sergi yer alıyor. Archtober 2021, mimarlık ortamını ve festival ruhunu New York’un 5 semtine yayarak çok yönlü ve bütüncül bir festival ortamı yakalamayı hedefliyor.

Archtober Telefon Uygulaması
Archtober Telefon Uygulaması

Festival programının yanı sıra Archtober 2021 yeni geliştirilen telefon uygulaması ile mimarlar için özelleşen bir kent arayüzü sunuyor. ”Bir mimarın gözünden New York’u keşfedin.’‘ ifadesiyle yola çıkan Archtober uygulamasında kente özel, nitelikli mimarlık örneklerinden parklara, yeme-içme mekanlarından kültür merkezlerine kadar birçok konumun işaretli olduğu bir harita yer alıyor.

Archtober 2021 hakkında daha ayrıntılı bilgi için bağlantıya tıklayarak festivalin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.