(Institut français)’den SANATÇI ve TASARIMCILARA Paris’te KONAKLAMA PROGRAMI

Uluslararası Sanat Sitesi Konaklama Çağrısı

Fransa dışında ikamet eden sanatçı ve tasarımcılara 3 ile 6 ay arası bir süreliğine Paris’te konaklama fırsatı veren, Cité internationale des arts ve Institut français ortaklığı ile düzenlenen ”Uluslararası Sanat Sitesi Konaklama” programı için başvurular 15 Kasım 2021 tarihine kadar devam ediyor!


Uluslararası Sanat Sitesi Konaklama Programı
Konum: Cité internationale des arts, Marais, Paris
Son Başvuru: 15 Kasım 2021
Süre: 3 – 6 ay


Uluslararası Sanat Sitesi Konaklama programı Fransa dışında yaşayan, mimari, görsel sanatlar, sinema, kürasyon, performans sanatları, moda tasarımı, fotoğraf sanatı ve edebiyat gibi sanat ve tasarımın farklı alanlarda üretim yapan yaratcıları ağırlıyor. 3 veya 6 ay boyunca sanatçı ve tasarımcılara Marais, Paris’te yer alan Cité internationale des arts‘ta konaklama ve yaşam giderlerini sağlayan program her alandan uluslararası başvuruya açık.

Başvuru ön koşulu olarak başvuru sahiplerinin Institut français veya Alliance française gibi bir veya daha fazla kültürel ortak tarafından destekleniyor olması gerekmektedir. Sanatçı veya tasarımcının başvuru sürecini yürütmesi beklenen bu ortaklar, Fransız kültür ağının kuruluşları veya yabancı kültür kurumları olabilir.

Konaklama programı hakkında daha ayrıntılı bilgi için Institut français Turquie‘nin veya Cité internationale des arts‘ın web sitelerini bağlantılara tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.